Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

Sponzoři a dárci

Děkujeme všem sponzorům a dárcům za finanční a materiálové dary. Bez jejich pomoci bychom mnohé zdravotnické přístroje a pomůcky, potřebnou techniku a další vybavení nemocnice mohli pořídit mnohem později nebo vůbec. I díky darům můžeme našim pacientům poskytovat stále lepší péči a zlepšovat prostředí nemocnice.

Problematiku darů z hlediska daní upravuje zákon 586/1992 Sb., ze kterého vybíráme některá ustanovení.

Dárcem se může stát fyzická osoba (občan či podnikatel) nebo právnická osoba.

U fyzické osoby lze hodnotu darů poskytnutých zdravotnickému zařízení odečíst ze základu daně, pokud úhrnná hodnota darů ve zdaňovacím období přesáhne 2 % ze základu daně nebo činí alespoň 1000 Kč. Nejvýše lze odečíst 10 % ze základu daně. Za dar pro zdravotnické účely se považuje také odběr krve bezpříspěvkového dárce, tento se pro účely zákona o dani z příjmu oceňuje částkou 2000 Kč za jeden odběr.

Právnické osoby mohou odečíst hodnotu darů nejvýše do 5 % základu daně, přičemž nejnižší hodnota daru, kterou lze uplatnit jako odečitatelnou položku, je stanovena na 2000 Kč.Pro dárce, kteří se rozhodnou darovat nemocnici peněžní či nepeněžní dar, jsme připravili vzorové darovací smlouvy. Je nám známo, že Finanční úřad požaduje od dárců doložení darovací smlouvy. Ve smlouvě můžete uvést, jakým způsobem má být s vaším darem naloženo. Doporučujeme poradit se o nejúčelnějším využití daru s vedením nemocnice nebo zdravotnického oddělení, kterému hodláte darem pomoci.Za váš lidský přístup děkujeme.

 

Kontaktní osoba:

Gabriela Vinklerová

SOUBORY KE STAŽENÍ

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky