Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Lékařská knihovna

Lékařská knihovna

Knihovna otevřená v běžném režimu

Dobrý den,

 
od dnešního dne, 22. 4. 2021, je knihovna otevřená opět v běžném režimu, tj. můžete si přijít literaturu prohlédnout a vybrat kdykoliv přímo z regálů, netřeba objednávat předem k vyzvednutí prostřednictvím výdejního okna. Otevřeno máme v obvyklé půjčovní době.
 
Nadále platí hygienická opatření v tomto rozsahu:
  • vstupovat a pobývat v knihovně se zakrytými dýchacími cestami a používat respirátory bez výdechového ventilu alespoň třídy FFP2 nebo KN95,
  • dezinfikovat si ruce u vstupu do knihovny,
  • dodržovat rozestupy 2 metry,
  • pobývat v knihovně pouze po dobu nezbytně nutnou
 
Těším se na Vás
 

 

Vaše Knihovna

 

Středisko vědeckých informací je vzdělávacím informačním a knihovnickým střediskem Krajské nemocnice T. Bati, a. s. Působí však zároveň i jako knihovnické a informační pracoviště pro oblast lékařství a zdravotnictví v celém zlínském regionu. V roce 2002 bylo zapsáno jako specializovaná knihovna na Ministerstvu kultury ČR do evidence knihoven. V současnosti jeho služeb využívá cca 1150 uživatelů z řad lékařů a ostatních vysokoškolsky vzdělaných pracovníků ve zdravotnictví, střední a nižší zdravotnický personál, studenti středních a vysokých škol a ostatní odborná zdravotnická veřejnost. Informační fond knihovny je budován od r. 1959. V současnosti jej tvoří cca 21.000 odborných informačních dokumentů z oboru medicína. Knihovna odebírá cca 100 titulů odborných časopisů. Významným zdrojem informací je internet a medicínské databáze Medline a BiblioMedica. Knihovna se nachází na 5. pavilonu nemocnice. 

Uživatelé mají k dispozici studovnu s přístupem k internetu, půjčovnu a volně přístupný sklad knih.

Středisko vědeckých vystavilo na internetu svůj katalog knih (cca 21000 odborných informačních dokumentů z medicíny a přidružených oborů). Knihovna získala na realizaci tohoto projektu finanční prostředky od Nadace Děti-kultura-sport v rámci Milionového zdravotního a sociálního grantu. Registrovaný uživatel knihovny má po jednoznačné identifikaci přístup k vlastnímu kontu. Přihlášení se uskutečňuje přes On-line katalog →Vaše čtenářské konto → Číslo průkazky a PIN.
Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn