Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Dotační projekty IROP

Dotační projekty IROPIntegrovaný regionální operační program (IROP) byl schválen Evropskou komisí 4. června 2015. Široce zaměřený program směřuje k vylepšení kvality života v různých částech České republiky formou podpory rozvoje konkurenceschopnosti, infrastruktury, veřejné správy a dalších oblastí.
Integrovaný regionální operační program stojí na zkušenostech předchozích let z realizace Integrovaného operačního programu (IOP) a Regionálních operačních programů (ROP). V podporovaných aktivitách došlo k určitým změnám a posunům, které reflektovaly vývoj ekonomiky a regionů v posledních letech a také evropské a národní strategické dokumenty. Obecně vzato bude oproti předcházejícímu období podpora poskytovaná v IROP více zaměřená na konkrétní tematické oblasti prokazatelně podporující konkurenceschopnost.
V IROP budou více využívány integrované nástroje, které představují způsob, jak koncentrovat prostředky EU ve specifických typech území a tím podpořit další rozvoj těchto oblastí a zároveň přispět k vyrovnání územních rozdílů.
 
Důvodem předkládaných projektů je potřeba Krajské nemocnice T. Bati, a. s., jako nejvýznamnějšího zdravotnického zařízení Zlínského kraje, zajistit kvalitní a dostupnou péči nejen pro obyvatele města, ale celého kraje a jeho spádových oblastí. Cílem projektů je zajištění lékařské péče v souladu se standardy bezpečnosti provozu a evropskými standardy kvality péče. Naplněním těchto cílů a výstupem projektů bude doplnění, obnova a modernizace zdravotnického vybavení.  
Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn