KNTB logo

Členění oddělení

ODDĚLENÍ

LŮŽKOVÁ ČÁST

Disponuje celkem 70 lůžky.
V gynekologické stanici v 6. NP budovy porodnice (bud. č. 31) jsou pokoje dvoulůžkové s vlastním sociálním zařízením, k dispozici je dále jeden jednolůžkový a jeden nadstandardní jednolůžkový pokoj. Celkem je zde 24 lůžek.

Ve stanici šestinedělí ve 4. a 5. NP budovy porodnice jsou pokoje dvoulůžkové s vlastním sociálním zařízením, na každém patře je jeden jednolůžkový a jeden nadstandardní jednolůžkový pokoj. Ve 4. NP je celkem 15 lůžek tzv. rooming-in, v 5. NP je těchto lůžek 21. Dále je zde umístěno 9 lůžek pro ženy s rizikovým těhotenstvím.
Na porodním sále je sedm samostatných porodních boxů, čtyři z nich mají zabudovanou vanu, jeden porodní box je nadstandardní s vlastním sociálním zařízením. Porodní sály mají k dispozici pět lůžek (tři lůžka jednotky intenzivní porodnické péče a dvě lůžka observační).
Pro jednodenní péči o naše pacientky slouží sedm lůžek.

INFORMACE, ADMINISTRATIVA

PŘIJÍMACÍ KANCELÁŘ, POKLADNA

Kancelář je umístěna vedle hlavního vchodu porodnice.
Staniční sestra: Hedvika Poláchová
tel.: 577 552 909

Služby:

  • informace o hospitalizacích pacientek
  • administrativní příjem pro gynekologicko-porodnické oddělení
  • pokladna pro placené služby
  • informace o předporodních kurzech
  • kontakt s pacienty v době pohotovostní služby
JEDNODENNÍ CHIRURGIE

STACIONÁŘ

Stanice jednodenní chirurgie. Je umístěna v 1. NP, vlevo od vchodu, v přístavbě hlavní budovy.
tel: 577 552 914

Služby:

  • konziliární ambulance
  • příjmová ambulance pro stacionář 
  • lůžková část - 7 lůžek
  • operační sálek
  • ambulance v době pohotovostní služby

OPERAČNÍ SÁLY

Jsou umístěny v přístavbě hlavní budovy v 2. NP
Primář: MUDr. Rudolf Mana

tel.: 577 552 616
Jedná se o komplex tří moderně vybavených operačních sálů. Vedle gynekologie využívají sály i další obory (ORL, ÚČOCH, ortopedie, chirurgie). 

PERINATOLOGICKÉ CENTRUM

Perinatologické centrum Gynekologicko - porodnického oddělení KNTB Zlín.

Perinatologické centrum - je centrem porodnické a neonatální intenzivní péče, stará se o běžné rodičky a je konziliárním pracovištěm pro riziková a patologická těhotenství. Koncentrujeme rodičky z celého Zlínského kraje a i mimo Zlínský kraj, pokud má žena zájem rodit v naší porodnici. Erudovaný tým speciálně vyškolených lékařů se stará i o nejsložitější porodní komplikace a poporodní stavy.

Jeho součástí je i špičková neonatální péče o předčasně narozené děti od 24. týdne gravidity.

Patříme mezi největší porodnice v republice, ročně u nás porodí kolem 2400 žen je hospitalizováno 2500 dětí, z toho kolem 400 na oddělení resuscitační , intenzivní a intermediární péče.

Oddělení rizikového těhotenství - má 9 lůžek, dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, nově moderně rekonstruované a vybavené, možnost i nadstandardního pokoje.

Poradna pro riziková a patologická těhotenství - MUDr. Henčlová Marcela,
přízemí porodnice - dveře číslo 108 - tel 577 552 869
ordinační hodiny denně po-pá 8.00-14.30

Porodní sál - Na porodním sále je 7 samostatných porodních boxů, z toho čtyři boxy se zabudovanou vanou, jeden nadstandardní box s vanou a sociálním zařízením. Jsou zde také tři lůžka pro intenzivní porodnickou péči. Příjemné prostředí porodního sálu klade důraz na intimitu matky a dítěte u porodu. Respektujeme přirozený porod, umožňujeme ambulantní porod

Ambulance porodního sálu - vedoucí lékař : MUDr. Brychtová Pavla
vedle porodního sálu v l. patře porodnice - tel 577 552 923
ordinační hodiny 7.00-14.30

Centrum prenatální diagnostiky - tel. 577 552 537 - Doc.MUDr. Dhaifalah
ordinační hodiny 8.00 - 15.30

ONKOGYNEKOLOGICKÉ CENTRUM

Onkogynekologické centrum se řadí mezi vysoce specializovaná centra a naleznete jej na speciální stránce.

UROGYNEKOLOGIE

Pracoviště poskytuje komplexní péči v diagnostice a léčbě poruch dolních cest močových jak v oblasti močové incontinence, tak v oblasti sestupu gynekologických orgánů . dělohy a pochvy.

V oblasti léčby provádí rekonstrukční výkony zaměřené na opravu defektů (sestupů) pánevního dna s využitím všech moderních přístupů, jakými jsou použití síťkových materiálů, využití vlastních tkání pacientky a miniinvazivního laparoskopického přístupu.

V oblasti diagnostiky pracoviště disponuje všemi moderními prostředky vyšetřování močových potíží a sestupů pánevních orgánů – provádí urodynamické vyšetření, cystoskopii, ultrazvukové funkční i 3D vyšetření, mikrobiologické a chemické vyšetření moči.

Součástí nabízené komplexní péče o urogynekologické pacientky je současně i ambulantní konzultační péče pro chronické pacientky a předoperační poradenská a indikační činnost pro pacientky vyžadující operační řešení svých obtíží.

Pracoviště se dále zabývá   výzkumem a je školícím centrem.

Ordinační hodiny  urogynekologické ambulance a předoperační indikační ambulance (viz Ambulance)

CENTRUM FETÁLNÍ MEDICÍNY A LÉKAŘSKÉ GENETIKY

Webové stránky Centra fetální medicíny a lékařské genetiky zde.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.