Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

Oddělení gynekologie

Oddělení gynekologie

Obor gynekologie můžeme rozdělit na část konzervativní (nechirurgickou) a operační (chirurgickou).

Gynekologické oddělení KNTB se nachází v 6. etáži gynekologicko - porodnické budovy č. 31.

Návštěvní hodiny: denně 14.00 – 16.00

Oddělení disponuje 24 lůžky. Pokoje jsou dvoulůžkové s vlastním sociálním zařízením (sprcha, WC), jeden pokoj jednolůžkový a jeden nadstandardní jednolůžkový pokoj s vlastním sociálním zařízením, vybavený televizí, lednicí a rychlovarnou konvicí (viz ceník nadstandartních služeb).

Na oddělení se nachází i pooperační pokoj pro pacientky po velkých gynekologických operacích, jejichž stav vyžaduje monitorované lůžko. Pooperační pokoj je třílůžkový, vybavený centrálními monitory životních funkcí, el. polohovatelnými lůžky a klimatizací.

Poskytujeme komplexní diagnostickou a léčebnou péči ženám s užším zaměřením na jejich problémy ve všech směrech oboru (diagnostické operace, miniinvazivní chirurgie, onkogynekologie, urogynekologie, reprodukční medicína, dětská gynekologie, perinatologie…)

Hospitalizace na gynekologii 6.NP

Pacientka se dostaví na příjem gyn. por. odd. v přízemí, kde jí bude vystaven chorobopis v čase, který určí indikující lékař s přihlédnutím k plánovanému výkonu. Akutní stavy využijí konziliární ambulanci a zajištěnou 24 hodinovou péči našeho oddělení. Doporučujeme ponechat cennosti doma, k plánované hospitalizaci vzít s sebou jen základní hygienické pomůcky, toaletní papír a vložky.

Po příchodu na oddělení gynekologie 6. etáže bude pacientka přijata sestrou, bude s ní sepsána ošetřovatelská anamnéza, dostane identifikační náramek a bude uložena na pokoj. Bude seznámena s vnitřním řádem KNTB, a. s., s právy a povinnostmi pacientů a chodem oddělení, předoperační přípravou a pooperační péčí. Následně provede příjem lékař, který předá informované souhlasy k operačnímu výkonu a zodpoví veškeré otázky.

Předoperační příprava závisí na druhu operačního výkonu, obvykle spočívá v holení operačního pole a vyprázdnění střev podáním čípků, malého očistného klyzmatu nebo vyprazdňovacího roztoku dle ordinace lékaře. Velké operační výkony připravujeme i šetřící stravou a dbáme na dostatek tekutin do půlnoci, od půlnoci pacientky lační.

V pooperačním období jsou pacientky po velkých gynekologických operacích, jejichž stav vyžaduje monitorované lůžko, uloženy na pooperačním pokoji přímo na oddělení, kde jsou kontinuálně napojeny na monitor vitálních funkcí do následujícího pooperačního dne. Pacientky po menších operačních výkonech zůstávají po příjezdu z operačních sálů na svých pokojích za pravidelných kontrol vitálních funkcí ošetřující sestrou a lékařem. Monitorujeme bolest a podáváme analgetika, kontrolujeme ránu. Pacientky po radikálních onkogyn. operacích obvykle první pooperační dny tráví na jednotce intenzivní péče v budově chirurgie, odkud se po zhodnocení stavu lékařem vracejí zpět na standartní gynekologické oddělení.

V následujícím pooperačním období dbáme na šetřící dietu, dostatek tekutin, péči o ránu, zvýšenou hygienu, rehabilitaci a pohybový režim (jako prevenci trombózy).

Při propuštění je pacientka poučena o pohybovém režimu, výživě, hygieně (zejména o zvýšené hygieně genitálu a vhodnosti sprchování v pooperačním období), péči o ránu – termínu odstranění stehů, pracovní neschopnosti a termínu první kontroly u obvodního gynekologa. Pacientka dostane předběžnou propouštěcí zprávu, kterou si přinese na první kontrolu u svého gynekologa. Definitivní propouštěcí zpráva s výsledkem histologického vyšetření se zasílá obvodnímu gynekologovi obvykle do 14 dní od propuštění.

MALÉ GYNEKOLOGICKÉ OPERACE

Malé výkony provádíme po objednání ošetřujícím gynekologem v rámci gynekologického stacionáře v přízemí budovy nebo na oddělení gynekologie v 6. etáži, a to na objednání nebo v rámci akutního příjmu v nepřetržitém 24 hodinovém provozu.

  • Revize dutiny děložní (vybavení obsahu dutiny děložní kyretou pro krvácení, zmlklé nevyvíjející se těhotěnství)
  • Kyretáž (vybavení obsahu dutiny děložní kyretou)
  • Hysteroskopie s abrazí (prohlédnutí dutiny děložní speciální optikou a snesení sliznice hrdla a těla děložního kyretou)
  • Umělé ukončení těhotenství v I. trimestru
  • Separovaná abraze (snesení sliznice hrdla a těla děložního)
  • Exstirpace Bartholiniho cysty (odstranění cysty vchodu poševního)
  • Konizace a jiné ošetření děložního čípku (odstranění části děložního čípku, která je postižena nepříznivými změnami tkáně a plastická úprava čípku)
  • Excize z vulvy (snesení patologického ložiska zevního genitálu)
  • Závěsná operace močové trubice poševní cestou pomocí beznapěťové pásky (řešení inkontinence pomocí pásky podložené pod močovou trubici)

VELKÉ GYNEKOLOGICKÉ OPERACE

  • Poševní plastiky (řešení nedostatečnosti podpůrného a závěsného aparátu pohlavních orgánů, který může mít za následek sestup až výhřez poševních stěn, obvykle spojených se sestupem až výhřezem dělohy – často spojeno s močovou inkontinencí – tj. potížemi s udržením moče)
  • Operační odstranění dělohy (LAVH) poševní cestou s laparoskopickou asistencí (odstranění nemocné dělohy pochvou za asistence laparoskopu – tj. zařízení s optikou, které umožní prohlédnout pánev a dutinu břišní a dále ze tří malých vpichů nad hranicí ochlupení  zavést tři nástroje, pomocí kterých se operační výkon v dutině břišní provádí)
  • Operační odstranění dělohy (hysterektomie) břišní cestou (odstranění nemocné dělohy řezem pod pupkem (většinou příčně, na hranici ochlupení)
  • Diagnostická laparoskopie (posouzení stavu dělohy, vaječníků, vejcovodů a dalších orgánů v dutině břišní pomocí laparoskopu – tj. zařízení s optikou, které umožní prohlédnout pánev a dutinu břišní. Při tomto vyšetření se plní dutina břišní kysličníkem uhličitým).
  • Laparoskopická adnexektomie (gynekologická operace, při které je odstraněn vaječník a vejcovod na jedné nebo obou stranách pomocí laparoskopu – tj. zařízení s optikou, které umožní prohlédnout pánev a dutinu břišní a dále ze tří malých vpichů nad hranicí ochlupení zavést tři nástroje, pomocí kterých se operační výkon v dutině břišní provádí. Indikací k tomuto výkonu je patologický (chorobný) nález na vaječníku nebo vejcovodu – jako cysta (útvar naplněný tekutinou), mimoděložní těhotenství, endometrióza (přítomnost částeček děložní výstelky v dutině břišní), zánět, zhoubné onemocnění. U žen v plodném věku je vždy snaha zachovat funkci vaječníku. Pokud to zdravotní stav dovolí, je odstraněn pouze jeden vaječník nebo jenom část vaječníku).
  • Laparoskopická salpingektomie (odstranění vejcovodu) – gynekologická operace, při které je odstraněn vejcovod na jedné nebo obou stranách. Indikací k tomuto výkonu je patologický (chorobný) nález na vejcovodu, jako je mimoděložní těhotenství, endometrióza, zánět, nádorový proces apod. Operace se provádí pomocí laparoskopu – tj. zařízení, které umožní prohlédnout pánev a dutinu břišní a zároveň pomocí tří 1 cm řezů zavést nástroje, kterými se provádí odstranění vejcovodu s patologickým procesem. Při tomto výkonu se dutina břišní plní kysličníkem uhličitým.
  • Sanace (ošetření) ložisek endometriózy (Operační léčba endometriózy pomocí laparoskopu – tj. zařízení, které umožní prohlédnout pánev a dutinu břišní. Jeho podstatou je tenká trubice s optikou a pomocné nástroje, které umožní přístup k jednotlivým orgánům a tkáním. Zavádí se z krátkých řezů délky přibližně 0,5 – 1,5 cm na kůži břicha. Při tomto výkonu se dutina břišní plní kysličníkem uhličitým)
  • Laparoskopická sterilizace (Zabránění otěhotnění na přání pacientky nebo ze zdravotních důvodů). Podstatou operace je nezvratné přerušení obou vejcovodů pomocí laparoskopu – tj. zařízení, které optikou umožní prohlédnout pánev a dutinu břišní a z krátkých 1 cm řezů zavést speciální nástroje, kterými se provede sterilizace – nezvratné přerušení vejcovodů. Při tomto výkonu se naplní dutina břišní kysličníkem uhličitým)
  • Sakrospinofixace pochvy (Rekonstrukce sestupu pánevního dna -  Amreichova operace, závěs pomocí síťky – Splentis)
  • Převaz a resutura defektu břišní stěny (operační řešení sekundárního hojení operačních ran)
  • Operační odstranění vaječníků, dělohy, okolního vaziva, střevní předstěny (omentum), apendixu a mízních uzlin břišní cestou (radikální operace u zhoubných nádorů dělohy nebo vaječníků)
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky