Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Gynekologicko-porodnické oddělení

Gynekologicko-porodnické oddělení

JAKOU PÉČI POSKYTUJEME

Gynekologicko-porodnické oddělení KNTB má výlučné postavení v rámci Zlínského kraje, protože poskytuje péči ve čtyřech specializovaných centrech.1. Perinatologické centrum

Odvádí ročně kolem 2400 porodů. Poskytuje péči gravidním ženám s rizikovým a patologickým těhotenstvím. Vede všechny rizikové a patologické porody s veškerou poporodní a neonatologickou péčí. V rámci Perinatologického centra pracuje neonatologické oddělení, které poskytuje komplexní péči o novorozence.

2. Onkogynekologické centrum

Poskytuje komplexní péči v diagnostice, operační a následné onkologické léčbě pro pacientky s ženskými nádory. Ročně provádí kolem 100 radikálních operací nejvyšší náročnosti, každoročně léčí 150 - 170 nově diagnostikovaných nemocných. Rozsah operativy zahrnuje nejmodernější operační techniky, které se v současné době v gynekologické onkologické operativě používají - včetně tzv. miniinvazivních postupů, jakými jsou především operační laparoskopie. Díky evropskému a národnímu dotačnímu programu bude během následujících měsíců oddělení vybaveno technikou na nejvyšší evropské úrovni.

3. Urogynekologické centrum

Poskytuje komplexní péči v diagnostice a léčbě poruch dolních cest močových především v oblasti močové inkontinence. Provádí rekonstrukční výkony defektů (sestupů) pánevního dna s využitím moderních přístupů, jakými jsou použití síťkových materiálů a miniinvazivního laparoskopického přístupu. Jedná se o výzkumné a školící pracoviště. 

4. Ambulance lékařské genetiky centrum fetální medicíny

Provádí screening chromozomálních a vývojových vad plodu metodou odběru vzorku krve matky a ultrazvukovým vyšetřením formou „one stop clinic“, s možností provedení invazivního vyšetření karyotypu plodu odběrem placentárních klků (CVS) nebo odběrem plodové vody při podezření na chromozomální aberaci. V případě anamnézy genetické vady v rodině, podezření na chromozomální vadu plodu, provádí rovněž genetickou konzultaci.
Další naše pracoviště:

Akreditované pracoviště dětské gynekologie - poskytuje gynekologickou péči pro děti a mladistvé, včetně operační léčby.
Jednodenní gynekologická chirurgie
Veškerá gynekologická operativa
Specializované gynekologické ambulance
Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn