Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Gynekologicko-porodnické oddělení

Gynekologicko-porodnické oddělení

JAKOU PÉČI POSKYTUJEME

Gynekologicko-porodnické oddělení KNTB má výlučné postavení v rámci Zlínského kraje, protože poskytuje péči ve čtyřech specializovaných centrech.

1. Perinatologické centrum

Odvádí ročně kolem 2400 porodů. Poskytuje péči gravidním ženám s rizikovým a patologickým těhotenstvím. Vede všechny rizikové a patologické porody s veškerou poporodní a neonatologickou péčí. V rámci Perinatologického centra pracuje neonatologické oddělení, které poskytuje komplexní péči o novorozence.
Výsledky jej zařazují poslední roky mezi první tři perinatologická centra v celé České republice.

2. Onkogynekologické centrum

Poskytuje komplexní péči v diagnostice, operační a následné onkologické léčbě pro pacientky s ženskými nádory. Ročně provádí 80 radikálních operací nejvyšší náročnosti, má záchyt kolem 110 nádorů za rok. Rozsah operativy zahrnuje veškeré operační techniky, které se v současné době v gynekologické onkologické operativě používají.

3. Urogynekologické centrum

Poskytuje komplexní péči v diagnostice a léčbě poruch dolních cest močových a provádí rekonstrukční výkony defektů pánevního dna. Jedná se o výzkumné a školící pracoviště.


4. Centrum fetální medicíny a lékařské genetiky

Provádíme screening chromozomálních a vývojových vad plodu metodou odběru vzorku krve matky a ultrazvukovým vyšetřením formou „one stop clinic“, s možností provedení invazivního vyšetření karyotypu plodu odběrem placentárních klků (CVS) nebo odběrem plodové vody při podezření na chromozomální aberaci. V případě anamnézy genetické vady v rodině, podezření na chromozomální vadu plodu, provádíme rovněž genetickou konzultaci.

V roce 2012 jsme získali akreditaci EBCOG, která byla v roce 2015 obnovena s platností do roku 2019. Tím splňujeme požadavky Evropské unie v oblasti postgraduálního vzdělávání pro obor gynekologie a porodnictví.Další naše pracoviště:

Akreditované pracoviště dětské gynekologie - poskytuje gynekologickou péči pro děti a mladistvé, včetně operační léčby.
Jednodenní gynekologická chirurgie
Veškerá gynekologická operativa
Specializované gynekologické ambulance
Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn