Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Centrum vysoce specializované zdravotní péče v onkogynekologii

Centrum vysoce specializované zdravotní péče v onkogynekologii

Onkogynekologické centrum (OGC) pečuje o ženy s maligním gynekologickým onemocněním ve spolupráci s Komplexním onkologickým centrem. Poskytujeme komplexní péči v oblasti prevence, léčby a následné dispenzarizace. Od roku 2013 jsme zařazeni mezi 14 vysoce specializovaných pracovišť zdravotní péče v onkogynekologii. OGC zajišťují komplexní diagnostickou a léčebnou péči o pacientky se zhoubnými gynekologickými nádory (zhoubné nádory vulvy, pochvy, děložního hrdla, děložního těla, ovária, tuby a peritonea, gestační trofoblastická nemoc). Jsme také akreditované zařízení I. typu v rámci specializačního vzdělávání lékařů v oboru onkogynekologie. V roce 2015 jsme patřili k sedmi největším onkogynekologickým centrům v České republice co se týká záchytů maligních onemocnění a počtu radikálních onkogynekologických operací.

V rámci prevence a diagnostiky nádorových onemocnění funguje onkogynekologická ambulance (pondělí, středa, čtvrtek), kde zároveň dispenzarizujeme pacientky po onkogynekologických operacích, chemoterapii nebo radioterapii. V případě již diagnostikovaných nádorů nebo v případě diferenciální diagnostiky je možné vyšetření v onkogynekologické indikační ambulanci ve VI. etáži gynekologie (úterý), kde provádíme podrobnou rozvahu s plánem dalšího postupu (plánování operací, chemoterapie, radioterapie). Součástí všech vyšetření je pečlivý onkogynekologický ultrazvuk prováděný lékaři s příslušnou certifikací na ultrazvukových přístrojích s vysokou rozlišovací schopností (včetně 3D zobrazení). V případě nutnosti je možno doplnit další zobrazovací vyšetření, jako je CT vyšetření nebo magnetická rezonance. V rámci diagnostiky nádoru vaječníku provádíme odběr na histologické vyšetření pomocí miniinvazivní tru-cut biopsie (biopsie tenkou jehlou) v rámci komplexního ultrazvukového vyšetření.

Důležitou součástí primární a sekundární prevence nádorů děložního čípku je také vyšetření lékařem s certifikátem z expertní kolposkopie. Toto vyšetření probíhá na objednání ve čtvrteční onkogynekologické ambulanci.
Při diagnostice nádorů děložní sliznice využíváme miniinvazivní hysteroskopické vyšetření Versascop v rámci jednodenní chirurgie ve stacionáři.
V rámci operací zhoubných nádorů využíváme postupy vycházející z doporučení onkogynekologické společnosti. Jde o kombinaci laparotomických (otevřených) operací a minimálně invazivních. K nim patří i využití nové 3D laparoskopické techniky v kombinaci s peroperačním ultrazvukovým vyšetřením. U nádorů vulvy a děložního čípku patří management sentinelové uzliny ke standardním operačním technikám.

Struktura onkogynekologického centra:
lůžková část gynekologického oddělení – VI. etáž, tel. č. 577 552 967
MUDr. Adamík Zdeněk, Ph.D., MUDr. Kalist Vladimír, MUDr. Havelka
Pavel, Ph.D.

onkogynekologická ambulance – pondělí, středa (7.30 – 15.00), tel. č. 577 552 530
MUDr. Havelka Pavel, Ph.D., MUDr. Konečná Jolana

kolposkopická ambulance – čtvrtek (7.30 – 15.00), tel. č. 577 552 530
MUDr. Kalist Vladimír

onkogynekologická indikační ambulance – úterý (13.00 – 14.30) – VI. et., 
tel. č. 577 552 963
MUDr. Adamík Zdeněk, Ph.D., MUDr. Kalist Vladimír, MUDr. Havelka 
Pavel, Ph.D., MUDr. Chaloupková Barbora, MUDr. Krupková Soňa

expertní onkogynekologický ultrazvuk – úterý (8.00 – 12.30) - 1. NP, 
tel. č. 577 552 867
MUDr. Chaloupková Barbora, MUDr. Hrabalová Markéta
 


Čekárna onkogynekologické ambulance


Onkogynekologická ambulance


UZ vyšetřovna


Onkogynekologická indikační poradna
 
Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn