Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

Co se u nás děje?

STALO SE

STARŠÍ NOVINKY

CHOPN je plíživé a nebezpečné onemocnění
 • 20. 11. 2022

CHOPN JE PLÍŽIVÉ A NEBEZPEČNÉ ONEMOCNĚNÍ

Pod zkratkou CHOPN se skrývá chronická obstrukční plicní nemoc. Typicky postihuje především kuřáky, ale i lidi vystavené intenzivnímu pasivnímu kouření. Týká se převážně jedinců nad 40 let a vzniká postupně. Světový den chronické obstrukční plicní nemoci

Evropský antibiotický den upozorňuje na neuvážené používání antibiotik
 • 18. 11. 2022

EVROPSKÝ ANTIBIOTICKÝ DEN UPOZORŇUJE NA NEUVÁŽENÉ POUŽÍVÁNÍ ANTIBIOTIK

18. listopadu 2022 si připomínáme Evropský antibiotický den. Antibiotika byla uvedena na trh před více než půl stoletím jako téměř zázračný lék. Jejich neuvážené a nekontrolované podávání však vedlo k výraznému vzestupu rezistentních (odolných) bakteriáln

Nemocnice má čtyři oceněné osobnosti
 • 17. 11. 2022

NEMOCNICE MÁ ČTYŘI OCENĚNÉ OSOBNOSTI

Ve zlínské Baťově vile byly oceněny osobnosti nemocnic Zlínského kraje očima kolegyň a kolegů. Zaměstnanci Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně vybírali z nominovaných v kategorii lékař/lékařka, nelékařský zdravotnický pracovník/pracovnice a nezdravotnický

Předčasně narozené děti z celého kraje míří do Zlína
 • 16. 11. 2022

PŘEDČASNĚ NAROZENÉ DĚTI Z CELÉHO KRAJE MÍŘÍ DO ZLÍNA

Na svět přicházejí dříve, často s komplikacemi, které vyžadují nepřetržitou odbornou péči. Řeč je o předčasně narozených novorozencích. Světový den předčasně narozených dětí, který připadá na 17. listopad, upozorňuje na jejich nelehký start do života, oba

V KNTB proběhne edukační odpoledne věnované péči o nemocného v domácím prostředí
 • 15. 11. 2022

V KNTB PROBĚHNE EDUKAČNÍ ODPOLEDNE VĚNOVANÉ PÉČI O NEMOCNÉHO V DOMÁCÍM PROSTŘEDÍ

Tým pracovníků Centra klinické gerontologie pořádá edukační odpoledne pro příbuzné, kteří pečují nebo budou pečovat o nemocného v domácím prostředí. Srdečně jste zváni.

Světový den diabetu: Diabetiků přibývá, může za to i nezdravý životní styl
 • 14. 11. 2022

SVĚTOVÝ DEN DIABETU: DIABETIKŮ PŘIBÝVÁ, MŮŽE ZA TO I NEZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL

Diabetem nebo taky lidově cukrovkou onemocní čím dál více dospělých, bohužel se nevyhýbá ani dětem. Nemoc se vyvíjí pomalu, zajímavé je, že častěji vzniká na podzim a na jaře při výskytu virových onemocnění.

Movember v KNTB cílí na muže a prevenci
 • 10. 11. 2022

MOVEMBER V KNTB CÍLÍ NA MUŽE A PREVENCI

Už se stalo téměř tradicí, že listopad je v rámci osvěty věnovaný nejčastějším nádorovým onemocněním v mužské populaci – rakovině prostaty a varlat. Kníry zdobící mužské tváře jsou symbolem akce Movember, jejímž hlavním cílem je prevence těchto závažných

O paliativní péči je v KNTB stále větší zájem
 • 07. 11. 2022

O PALIATIVNÍ PÉČI JE V KNTB STÁLE VĚTŠÍ ZÁJEM

Specializovaná paliativní péče ve zdravotnických zařízeních se v posledních letech stává nezbytnou součástí zdravotní péče o pacienty se závažným onemocněním v celé České republice. V KNTB funguje paliativní konziliární tým od roku 2019. V letošním roce n

V KNTB probíhá základní kurz bazální stimulace
 • 03. 11. 2022

V KNTB PROBÍHÁ ZÁKLADNÍ KURZ BAZÁLNÍ STIMULACE

V termínu od 2. do 4. listopadu probíhá v Krajské nemocnici T. Bati základní kurz bazální stimulace. Akce, která je částečně hrazena z dotací POVEZ (Podpora odborného vzdělávání zaměstnanců), se účastní nelékařský zdravotnický personál Oddělení anesteziol

Bistro a lékárna v budově ředitelství KNTB – znovu otevřeno
 • 01. 11. 2022

BISTRO A LÉKÁRNA V BUDOVĚ ŘEDITELSTVÍ KNTB – ZNOVU OTEVŘENO

Od 1. listopadu opět funguje lékárna v budově č. 26 (budova ředitelství KNTB a KHS) a Bistro 26 v téže budově.

Startuje Movember, měsíc mužského zdraví
 • 01. 11. 2022

STARTUJE MOVEMBER, MĚSÍC MUŽSKÉHO ZDRAVÍ

Nechat si narůst knír jakéhokoli tvaru a velikosti je základem podpory charitativní akce Movember, která upozorňuje na problematiku mužských onemocnění, jimiž jsou rakovina prostaty a varlat.

Zájem o vasektomii stoupá
 • 27. 10. 2022

ZÁJEM O VASEKTOMII STOUPÁ

Vasektomii jako mužskou antikoncepci si dříve dokázal představit jen málokterý muž. Primář Urologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně MUDr. Martin Kučera však potvrdil, že zájem mužů se zvyšuje.

V KNTB probíhá kurz paliativní péče
 • 25. 10. 2022

V KNTB PROBÍHÁ KURZ PALIATIVNÍ PÉČE

V pondělí 24. října byl v Krajské nemocnici T. Bati zahájen třídenní intenzivní kurz paliativní péče. Účastní se ho 25 odborníků nejen z krajské nemocnice, ale také z dalších organizací, které se paliativní péčí nebo vzdělávání v ní zabývají.

Růžový říjen vyvrcholí podporou zlínských fotbalistů
 • 24. 10. 2022

RŮŽOVÝ ŘÍJEN VYVRCHOLÍ PODPOROU ZLÍNSKÝCH FOTBALISTŮ

Akce Růžový říjen, kterou stejně jako v loňském roce organizuje Obchodní dům Zlín ve spolupráci s Krajskou nemocnicí T. Bati, jede naplno až do konce října. Růžová barva se stala symbolem boje proti rakovině prsu, cílem všech aktivit je především upozorni

Český červený kříž ve Zlíně ocení dárce krve
 • 19. 10. 2022

ČESKÝ ČERVENÝ KŘÍŽ VE ZLÍNĚ OCENÍ DÁRCE KRVE

Oblastní spolek Českého červeného kříže ve Zlíně ocení 20. října bezpříspěvkové dárce krve, kteří chodí pravidelně darovat krev do Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně. Celkem se jedná o 252 lidí.

Primářka zlínské onkologie: „Nejdůležitější je přijít včas!“
 • 18. 10. 2022

PRIMÁŘKA ZLÍNSKÉ ONKOLOGIE: „NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE PŘIJÍT VČAS!“

Onkologických onemocnění stále přibývá. I na to má poukázat akce Růžový říjen, která probíhá celý tento měsíc v Obchodním domě Zlín na podporu boje proti onkologickým onemocněním.

Zlínská krajská nemocnice má jeden z nejmodernějších SPECT/CT v ČR
 • 14. 10. 2022

ZLÍNSKÁ KRAJSKÁ NEMOCNICE MÁ JEDEN Z NEJMODERNĚJŠÍCH SPECT/CT V ČR

Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně uvedla slavnostně do provozu nejnovější a nejmodernější verzi SPECT/CT. Jedná se o špičkový hybridní přístroj s mnoha možnostmi využití a řadou unikátních aplikací.

Nenechávejte číst děti zblízka, apeluje primář a oční lékař
 • 13. 10. 2022

NENECHÁVEJTE ČÍST DĚTI ZBLÍZKA, APELUJE PRIMÁŘ A OČNÍ LÉKAŘ

Tento týden si připomínáme Světový den zraku. Oči a péče o ně je důležitá už v dětství, v dospělosti již často čelíme důsledkům zanedbávání. Očím navíc škodí i moderní technologie, respektive vzdálenost, ze které je sledujeme.

Den otevřených dveří přilákal do porodnice desítky lidí
 • 12. 10. 2022

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ PŘILÁKAL DO PORODNICE DESÍTKY LIDÍ

Den otevřených dveří v naší porodnici proběhl 11. října za velké účasti veřejnosti.

Další Z-BOX Zásilkovny je v areálu nemocnice
 • 10. 10. 2022

DALŠÍ Z-BOX ZÁSILKOVNY JE V AREÁLU NEMOCNICE

V areálu Krajské nemocnice T. Bati byl umístěn další Z-BOX Zásilkovny. Ten první funguje u budovy ředitelství (budova č. 26), druhý je od 10. října v provozu na opačném konci nemocničního areálu (kousek od lékárny).

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo