Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

Co se u nás děje?

STALO SE

STARŠÍ NOVINKY

Seminář Péče o nemocného v domácím prostředí
 • 05. 09. 2023

SEMINÁŘ PÉČE O NEMOCNÉHO V DOMÁCÍM PROSTŘEDÍ

Po prázdninové pauze pravidelná bezplatná setkání pro veřejnost ve zlínské krajské nemocnici pokračují. Další se uskuteční ve středu 20. září od 15 hodin ve výukové místnosti v suterénu 48. budovy.

V KNTB se uskuteční významná vědecká konference STROCZECH
 • 04. 09. 2023

V KNTB SE USKUTEČNÍ VÝZNAMNÁ VĚDECKÁ KONFERENCE STROCZECH

V prostorách Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně proběhne 8. září výroční vědecká konference Národní výzkumné iktové sítě STROCZECH. Jedná se o síť klinických pracovišť, které spolupracují v oblasti cévních mozkových příhod.

Kavárna života rozšiřuje provoz, stále ale chybí dobrovolníci
 • 30. 08. 2023

KAVÁRNA ŽIVOTA ROZŠIŘUJE PROVOZ, STÁLE ALE CHYBÍ DOBROVOLNÍCI

Koncem července byla na Onkologickém oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně slavnostně otevřena Kavárna života Nadačního fondu Pavla Novotného. Kávu přímo na onkologii vaří pacientům dobrovolníci, kterých však ještě stále není dostatek.

Modernizaci lůžkových oddělení KNTB zahájila chirurgie
 • 28. 08. 2023

MODERNIZACI LŮŽKOVÝCH ODDĚLENÍ KNTB ZAHÁJILA CHIRURGIE

Zdravotníci a pacienti jedné ze dvou lůžkových stanic Chirurgického oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně mají komfortnější prostory. Modernizace celého patra stála zhruba 14 milionů korun, první pacienty modernizovaná část chirurgie přivítá začátke

KNTB spouští kurzy pro zájemce o práci profesionálních kodérů
 • 25. 08. 2023

KNTB SPOUŠTÍ KURZY PRO ZÁJEMCE O PRÁCI PROFESIONÁLNÍCH KODÉRŮ

Kódování je u laické veřejnosti často spojováno pouze s prací programátorů. Profese kodéra v nemocnici je však velmi důležitou součástí ekonomiky daného zdravotnického zařízení. V Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně funguje oddělení kodérů již 10 let.

Porodní asistent v KNTB: Maminky jsou překvapené spíše příjemně…
 • 23. 08. 2023

PORODNÍ ASISTENT V KNTB: MAMINKY JSOU PŘEKVAPENÉ SPÍŠE PŘÍJEMNĚ…

Povolání porodní asistentky je v České republice spíše záležitostí žen. Najdou se ale také výjimky, ke kterým dnes již patří i historicky vůbec první porodní asistent na Gynekologicko-porodnickém oddělení v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně.

Oční oddělení KNTB vyšetřuje děti s neprůchodnými slznými kanálky
 • 21. 08. 2023

OČNÍ ODDĚLENÍ KNTB VYŠETŘUJE DĚTI S NEPRŮCHODNÝMI SLZNÝMI KANÁLKY

Mnoho lidí ani neví, že je má. Šest procent dětí se však narodí s jejich neprůchodností. Řeč je o slzných kanálcích. Jedním z největších odborníků na tuto problematiku je otrokovický oftamolog MUDr. Stanislav Červenka, Ph.D., který nyní začal děti s těmit

Biologická léčba u dětí patří k těm nejdražším, významně však pomáhá
 • 16. 08. 2023

BIOLOGICKÁ LÉČBA U DĚTÍ PATŘÍ K TĚM NEJDRAŽŠÍM, VÝZNAMNĚ VŠAK POMÁHÁ

Dětská lékařka a osteoložka Petra Čamborová se v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně věnuje malým pacientům s onemocněním kostí a kloubů. V posledních letech přibývá dětí, které už v raném dětství začnou trpět autoimunitním onemocněním, nejčastěji však lék

Narůstá počet mladých lidí s nespavostí
 • 14. 08. 2023

NARŮSTÁ POČET MLADÝCH LIDÍ S NESPAVOSTÍ

Spánková laboratoř Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně doslova praská ve švech, a to nejen kvůli covidové pauze, kdy bylo dva roky možné pouze ambulantní vyšetření. Přibývá také mladých pacientů, kteří trpí nespavostí kvůli nadměrnému stresu.

Uzavření vstupu do budovy č. 26 z areálu KNTB
 • 09. 08. 2023

UZAVŘENÍ VSTUPU DO BUDOVY Č. 26 Z AREÁLU KNTB

Kvůli stavebním pracím bude v termínu od 9. srpna do 20. října 2023 uzavřen jeden ze dvou vstupů do budovy č. 26 (budova ředitelství KNTB a KHS). Jedná se o vstup ze strany nemocničního areálu, od urologických ambulancí

Krajští radní a členové komise si prohlédli právě modernizované prostory v KNTB
 • 08. 08. 2023

KRAJŠTÍ RADNÍ A ČLENOVÉ KOMISE SI PROHLÉDLI PRÁVĚ MODERNIZOVANÉ PROSTORY V KNTB

Krajští radní v čele s hejtmanem Zlínského kraje Radimem Holišem a členy Komise pro modernizaci Krajské nemocnice T. Bati si prošli některé prostory nemocnice, procházející modernizací.

Přibývá závažnějších úrazů z elektrokoloběžek
 • 02. 08. 2023

PŘIBÝVÁ ZÁVAŽNĚJŠÍCH ÚRAZŮ Z ELEKTROKOLOBĚŽEK

Urgentní příjem, traumatologie a někdy i jednotka intenzivní péče nebo ARO. Bohužel i takhle může končit jízda na elektrokoloběžce. S větší dostupností sdílených koloběžek přibývá i těch, kteří je používají v případě nenadálé potřeby někam se přesunout. Č

Nový ultrazvuk v KNTB zkvalitní léčbu rakoviny prostaty
 • 31. 07. 2023

NOVÝ ULTRAZVUK V KNTB ZKVALITNÍ LÉČBU RAKOVINY PROSTATY

Lékaři na Urologickém oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně začali používat nový ultrazvukový přístroj poslední generace, díky kterému mohou provádět nejmodernější metodou zachycení zhoubných nádorů prostaty. Tzv. fúzní biopsie prostaty znamená pro

Kavárna života v KNTB zpříjemní pobyt v čekárně onkologickým pacientům
 • 28. 07. 2023

KAVÁRNA ŽIVOTA V KNTB ZPŘÍJEMNÍ POBYT V ČEKÁRNĚ ONKOLOGICKÝM PACIENTŮM

V Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně byla slavnostně otevřena Kavárna života. Cílem projektu Nadačního fondu Pavla Novotného je především zpříjemnění trávení času v čekárně onkologickým pacientům a jejich rodinným příslušníkům nebo doprovodu.

Festival Bundy zelený přinesl zlínské onkologii téměř půl milionu korun
 • 24. 07. 2023

FESTIVAL BUNDY ZELENÝ PŘINESL ZLÍNSKÉ ONKOLOGII TÉMĚŘ PŮL MILIONU KORUN

V Zádveřovicích u Vizovic se uplynulý víkend konal již 5. ročník charitativního country festivalu Bundy zelený. Zúčastnila se ho ve dvou dnech téměř tisícovka lidí.

Horké počasí nejvíce ohrožuje děti a seniory
 • 18. 07. 2023

HORKÉ POČASÍ NEJVÍCE OHROŽUJE DĚTI A SENIORY

Horké počasí může způsobit zdravotní potíže komukoliv, nejvíce jsou však ohroženy malé děti, starší lidé a lidé dlouhodobě nemocní. Na vzniku potíží se podílí úbytek vody pocením i nedostatečný příjem tekutin.

Nový primář neurologie má ve Zlíně mnoho plánů
 • 28. 06. 2023

NOVÝ PRIMÁŘ NEUROLOGIE MÁ VE ZLÍNĚ MNOHO PLÁNŮ

Neurologické oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně vede nově prof. MUDr. Robert Mikulík, Ph.D., FESO. Mezinárodně uznávaný odborník má s oddělením velké plány, ze kterých mohou do budoucna těžit pacienti i zdravotníci.

Krajská nemocnice hledá dobrovolníky k návštěvám pacientů
 • 26. 06. 2023

KRAJSKÁ NEMOCNICE HLEDÁ DOBROVOLNÍKY K NÁVŠTĚVÁM PACIENTŮ

Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně, respektive její dobrovolnické centrum, shání dobrovolníky pro trávení času s pacienty. Nábor nemocnici pomáhá organizovat zlínská pobočka humanitární organizace Adra, která je zásadním prostředníkem mezi dobrovolníkem a

Ve spolupráci s KNTB vznikl inovativní kojící a přebalovací box
 • 22. 06. 2023

VE SPOLUPRÁCI S KNTB VZNIKL INOVATIVNÍ KOJÍCÍ A PŘEBALOVACÍ BOX

České studio Archetypo, zabývající se mimo jiné inkluzivním designem, představilo již v roce 2022 jedinečné řešení pro maminky s dětmi – inovativní přebalovací a kojící box NOOK MAMA, umožňující diskrétní péči o miminko ve veřejném prostoru. To vše v souk

Krajská nemocnice T. Bati spouští nový lineární urychlovač
 • 20. 06. 2023

KRAJSKÁ NEMOCNICE T. BATI SPOUŠTÍ NOVÝ LINEÁRNÍ URYCHLOVAČ

Na Onkologickém oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně byl do provozu slavnostně uveden nový lineární urychlovač. A to za přítomnosti vedení nemocnice, hejtmana Zlínského kraje Radima Holiše i ministra zdravotnictví Vlastimila Válka. Přístroj, který

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky