Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Tiskové zprávy

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Tiskové zprávy

Charitativní koncert podpořil onkologické centrum nemocnice částkou přesahující 65 tisíc korun

11.3.2020
Projekt Pomáháme onkologii nově podpořil činnost Komplexního onkologického centra Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně částkou 65 264 korun. Šlo o výtěžek druhého ročníku charitativního koncertu s názvem "I hudba může pomoci“, který se uskutečnil ve 14I15 Baťově institutu ve Zlíně. Šek s vybranou částkou převzala Bohunka Vojtová, vrchní sestra onkologického centra, z rukou Marka Šikuly, zástupce pořádajícího projektu. 

Nemocnice Zlínského kraje ve svých areálech ruší nejbližší připravované akce pro veřejnost

11.3.2020
Preventivní, vzdělávací a náborové akce pro veřejnost, které chtěly nemocnice Zlínského kraje pořádat v nejbližší době ve svých areálech, se konat nebudou. Zdravotnická zařízení je odkládají nebo ruší v souvislosti s aktuálním výskytem onemocnění novým koronavirem v České republice. Vláda už od včerejšího večera zakázala všechny sportovní, kulturní, náboženské i umělecké akce s účastí nad 100 osob. Nemocnice odvolaly i akce pro méně lidí, cílem je chránit pacienty a zdravotníky a neohrožovat je případným zavlečením infekce do areálů zdravotnických zařízení.

Máte u nás plánované vyšetření po návratu z ciziny? Raději se prosím přeobjednejte

10.3.2020
Vážení pacienti, pokud jste se vrátili ze zahraničí, především z Itálie, Francie, Německa, Rakouska a dalších zemí s výskytem koronaviru, a máte v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně termín plánovaného vyšetření do 14 dní po návratu, kontaktujte, prosím, telefonicky toto příslušné pracoviště, kde jste objednáni, a zde Vám sdělí další postup, případně Vás přeobjednají na jiný termín. V žádném případě bez telefonické dohody tato pracoviště nenavštěvujte!

Nemocnice zavádějí společná opatření, připravují se na riziko výskytu koronaviru

6.3.2020
Nemocnice Zlínského kraje začínají zavádět opatření, kterými se připravují na případný nárůst počtu lidí, u nichž by se mohly vyskytnou příznaky onemocnění novým koronavirem. Ve všech čtyřech nemocnicích platí plošný zákaz návštěv. Už o nadcházejícím víkendu zajistí všechny nemocnice zdravotnickou službu, která bude provádět odběry v domácnostech. Stále ale platí pokyn hygieniků, aby lidé s možným rizikem přenosu infekčního onemocnění nechodili do nemocnic, zůstali doma a kontaktovali linku 112. Nemocnice také sledují návrat svých zaměstnanců z dovolených a řeší jejich případné setrvání v domácí karanténě.

Workshop na Zlínském zámku naučí zájemce háčkovat na pomoc předčasně narozeným dětem

2.3.2020
Na Zlínském zámku se už tuto sobotu budou vyrábět háčkované čepičky, ponožtičky nebo brože na podporu Novorozeneckého oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Zapojit se mohou všichni, kdo mají do háčkování chuť, mají šikovné ruce a chtějí pomáhat předčasně narozeným dětem a jejich rodinám. Workshop připravila organizace Nedoklubko podporující rodiče předčasně narozených dětí v celé České republice ve spolupráci s Krampolinkou.

Důležité upozornění pro pacienty, kteří aktuálně pobývali v rizikových oblastech

28.2.2020
Po návratu z regionů Čínská lidová republika, Jižní Korea, Hong-Kong, Irán, Itálie (regiony Benátsko, Lombardie, Emilia-Romagna a Piedmont), Japonsko a Singapur pečlivě sledujte svůj zdravotní stav. V případě výskytu horečky nad 38°C, dýchacích obtíží zůstaňte doma, omezte kontakt s ostatními osobami a telefonicky kontaktujte svého praktického lékaře anebo pracoviště Protipeidemiologického odboru Krajské hygienické stanice Zlínského kraje, kde Vám budou poskytnuty informace.  

Sobota 29. února je Dnem vzácných onemocnění, nemocnice ve Zlíně kampaň podporuje

27.2.2020
Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně se připojila k právě probíhající kampani, která má upozornit na to, že jsou mezi námi lidé trpící vzácnými onemocněními. V České republice se s nimi léčí více než pět procent obyvatel. Kampaň vyvrcholí v sobotu 29. února, který byl vyhlášen Dnem vzácných onemocnění.

Nemocnice Zlínského kraje jsou na koronavirus připraveny, odborníci radí nepanikařit

26.2.2020
Nemocnice Zlínského kraje jsou na případné pacienty s podezřením na nákazu novým koronavirem připraveny. Zdravotníci v nemocnicích ve Zlíně, Uherském Hradišti, Vsetíně a Kroměříži dostali instrukce, jak mají postupovat v případě, že by se v kterékoliv z nich objevil pacient s podezřením na toto onemocnění. Mají rovněž k dispozici ochranné pomůcky, jsou jimi vybaveny zejména pracoviště, kde je největší pravděpodobnost, že by mohlo ke kontaktu s takovýmto pacientem dojít, tedy zlínský urgentní příjem a akutní příjmy dalších třech nemocnic.

Nemocnice zmírnila zákaz návštěv alespoň v porodnici, v regionu je stále vysoký počet infekcí

21.2.2020
Za pacienty hospitalizovanými v Uherskohradišťské, Vsetínské a Kroměřížské nemocnici mohou znovu návštěvy, nemocnost v těchto regionech podle krajských hygieniků poklesla. Na Zlínsku je nemocnost stále vysoká, Krajská nemocnice T. Bati tak prozatím alespoň zmírnila opatření v porodnici, na ostatních lůžkových odděleních zákaz návštěv dál platí. Nemocnice Zlínského kraje vyhlásily zákazy před třemi týdny kvůli nárůstu počtu chřipkových onemocnění.

Nemocnice otevřela nový pavilon, na jednom místě koncentruje paliativní péči a léčbu bolesti

17.2.2020
V tuzemsku unikátní koncept, který dnes představila Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, spojuje na jednom místě léčbu bolesti, paliativní péči o vážně nemocné a umírající, ale také duchovní službu a sociální i psychologickou pomoc pro pacienty a jejich blízké. Ve zlínské nemocnici je nyní tato péče pod jednou střechou, lidé ji najdou v prostorách nově zrekonstruovaného pavilonu 10. Krajská nemocnice T. Bati investovala do stavebních úprav a dovybavení ambulantního provozu 9 milionů korun z vlastního rozpočtu.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn