Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Tiskové zprávy

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Tiskové zprávy

Kojení je prevencí i proti obezitě, složení mateřského mléka umí odhalit analyzátor

21.9.2021
Kojení je nejen velmi důležitá forma výživy dětí, ale chrání je také do jejich dalšího života před celou řadou nemocí. I na tento fakt upozorní Národní týden kojení, který se letos v České republice uskuteční od 20. do 26. září. 

V Baťovce začal třídenní kurz paliativní a hospicové péče

20.9.2021
V Krajské nemocnici T Bati ve Zlíně byl dnes zahájen třídenní základní kurz paliativní a hospicové péče. Jeho obsahem je nejen léčba bolesti a ostatních závažných symptomů spojených s těžkou nemocí, ale také etický, duchovní aspekt péče a nacvičování efektivní komunikace s pacienty, s rodinou i v rámci týmu. 

I díky spolupráci se společností VITAR přišlo v srpnu do zlínské nemocnice hodně dárců krve

16.9.2021
Hematologicko-transfúznímu oddělení zlínské nemocnice (HTO) se podařilo v měsíci srpnu uskutečnit celkem 1 295 odběrů krve. Velmi solidního čísla na tento letní měsíc, během kterého počty realizovaných odběrů pravidelně klesají z důvodu dovolených, se podařilo dosáhnout i díky spolupráci se společností VITAR, která každému dárci krve věnovala ihned po odběru jeden z doplňků stravy, které vyrábí. 

Kapka Naděje věnovala zlínské nemocnici pět resuscitátorů v celkové hodnotě 400 tisíc korun

14.9.2021
Nadační fond Kapka Naděje věnoval Novorozeneckému oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně (KNTB) pět resuscitátorů Lullaby Resus Plus včetně příslušenství. Dar v celkové hodnotě 400 tisíc korun dnes zdravotníkům osobně předala Vendula Pizingerová, zakladatelka a prezidentka tohoto nadačního fondu.

Neurochirurgie KNTB má k dispozici unikátní 3D RTG zobrazovací systém

13.9.2021
Neurochirurgické oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně (KNTB) používá unikátní robotický 3D RTG zobrazovací systém Loop-X, který je jediný svého druhu v České republice.  

Oceněná setra Barbora Tomšů říká, že nemohla zůstat stát stranou

9.9.2021
Dlouhé vteřiny přemýšlela a potom řekla: „Nemohla jsem zůstat stát stranou. Pacientů bylo moc, hodila se každá ruka. Proto jsem nabídla pomoc.“ Těmito slovy vysvětlila zdravotní setra Barbora Tomšů, proč během vrcholící pandemie koronaviru brala noční služby v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně (KNTB). 

Očkovat do obcí vyrazil i mobilní tým Baťovky

8.9.2021
Komárov, Halenkovice a Tlumačov. Do těchto tří obcí dnes vyrazil mobilní očkovací tým Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně (KNTB), která se tak zapojila do kampaně organizované Zlínským krajem. Jeho cílem je pomoci zvýšit proočkovanost obyvatel proti onemocnění covid-19. 

Ambulance pro pacienty s postcovidovým syndromem pomáhá lidem různého věku a s různými potížemi

6.9.2021
Kašel, bolesti na hrudníku, zadýchávání či třeba vysoký krevní tlak. I po vyléčení z onemocnění covid-19 má řada lidí různorodé zdravotní potíže, které je omezují v profesním či běžném životě. Pomoc jim v těchto situacích poskytuje i ambulance pro pacienty s postcovidovým syndromem, kterou na jaře letošního roku otevřela Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně. 

Do školky Baťovka přišla jako první Barborka Chalupová

1.9.2021
Pro tříletou Barborku Chalupovou byla středa 1. září výjimečným dnem. Šla totiž úplně poprvé do školky. Do firemní Mateřské školy Baťovka dorazila s maminkou Radanou Chalupovou krátce před šestou hodinou – a stala se tak prvním dítětem, které nové zařízení přivítalo.

Firemní školka zlínské nemocnice zahájí provoz v září

30.8.2021
Ve středu 1. září zahájí provoz firemní Mateřská škola Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně (KNTB). Působit bude ve zcela nových prostorách, které během léta vznikly v areálu nemocnice.  

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn