Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Tiskové zprávy

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Tiskové zprávy

Baťovka chystá nové zázemí pro úklid, nádvorní četu a prádelnu

3.12.2021
V areálu Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně (KNTB) vzniká nové dočasné zázemí pro pracoviště úklidu a nádvorní čety, a také pro prádelnu. Fungovat budou ve speciálně upravených modulárních buňkách. 

Předvánoční kampaň Srdce pro Baťovku pomůže zlínské nemocnici

1.12.2021
Oblíbené Hitrádio Zlín spustilo předvánoční kampaň s názvem Srdce pro Baťovku. V jejím rámci si mohou zájemci zakoupit speciálně vyrobené baňky ve tvaru srdce, zabalené do dárkového balení. Výtěžek akce pomůže zakoupit nový sedací nábytek pro Gynekologicko-porodnické oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně. Nastávající maminky tak budou moci trávit důležité životní chvíle v mnohem příjemnějším a modernějším prostředí. 

Zdravotníci z Baťovky podali už více než 150 000 dávek vakcíny proti onemocnění covid-19

29.11.2021
Počet dávek vakcín proti onemocnění covid-19 podaných zdravotníky Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně dnes překročil číslo 150 000. Baťovka tak svou aktivitou a nasazením významně přispívá k ochraně obyvatel Zlínského kraje před touto nemocí.  

Porodnice Baťovky má nový vstup

24.11.2021
Elegantní, a přitom přehledný a praktický. Vstup do budovy 31 v areálu Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně (KNTB), ve které se nachází novorozenecké a gynekologicko-porodnické oddělení, je nově zrekonstruován. V současné podobě nabízí výrazně větší komfort jak pacientům a návštěvníkům, tak i zdravotnickému personálu.

Vojáci poskytují v KNTB účinnou pomoc

22.11.2021
Janu Rábelovi se v posledních dnech zcela změnil život. Neplní vojenské úkoly a povinnosti u 73. tankového praporu v Přáslavicích u Olomouce, ale stará se ve zlínské nemocnici o pacienty s onemocněním covid-19. A to jak při denních, tak i nočních službách. 

Předčasné porody doma, Baťovka s nimi má mnohaleté zkušenosti

16.11.2021
Na paní Marcelu přišly porodní kontrakce v 29. týdnu těhotenství. Zastihly ji doma na chodbě. Stačila přivolat „záchranku“, než však dorazila, dítě bylo na světě. Dýchalo spontánně, i když s potížemi, maminka mu poskytla potřebné teplo a záchranáři po základním ošetření přivolali novorozenecké oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně. 

S covidovými pacienty pomáhají v Baťovce zdravotníci od hasičů, ve čtvrtek se připojí vojáci

15.11.2021
S péčí o pacienty s onemocněním covid-19 budou Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně (KNTB) pomáhat vojáci Armády České republiky. Čtyři nastoupí ve čtvrtek 18. listopadu, od počátku prosince by se mohl jejich počet zvednout na šest. V Baťovce už pomáhají zdravotníci z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje (HZS ZK). Na odběrovém místě, kde se odebírají vzorky pro laboratorní PCR testy, vždy pracuje jeden z nich.

Nedoklubko přivezlo do zlínské nemocnice dárky pro předčasně narozené děti

11.11.2021
Oblečení, háčkované chobotničky, časopisy… Organizace Nedoklubko, která podporuje rodiče předčasně narozených a nezralých dětí, přivezla do Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně (KNTB) spoustu dárků. 

Zdravotníci, ale i veřejnost dostanou možnost zhlédnout dokumentární film Jednotka intenzivního života

5.11.2021
Zdravotníci zabývající se paliativní péčí a další zájemci z řad odborné, ale i laické veřejnosti dostanou možnost zhlédnout dokumentární film s názvem Jednotka intenzivního života, a to ještě před jeho uvedením v kinech. Promítání se uskuteční v prostorách Z klubu Městského divadla Zlín 8.11.2021 v 18 hod. 

Fotbalisté Zlína a Baťovka zvou muže na preventivní vyšetření prostaty

4.11.2021
Fotbalisté prvoligového Fastavu Zlín se připojili k tradiční kampani Movember, která má upozornit zejména muže na rizika onemocnění rakovinou. A společně s Krajskou nemocnicí T. Bati je zvou na preventivní vyšetření prostaty, které bude možné podstoupit ve druhé polovině listopadu v urologické ambulanci Baťovky. 

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn