KNTB logo

Korunka Luhačovice darovala zlínské onkologii 100 tisíc korun

Charitativní projekt KORUNKA POMÁHÁ je známý především ohledně pomoci dětem a rodinám v těžkých životních situacích. Nyní však ve spolupráci se společností Čokoládovna Janek z Uherského Brodu věnovala KORUNKA 100 tisíc korun Onkologickému oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně.

Do Komplexního onkologického centra KNTB tak přibyly dvě nové chladicí čepice k přístroji, který pomáhá onkologickým pacientkám při chemoterapii – díky chlazení pokožky hlavy jim nepadají vlasy nebo jich padá mnohem méně. Dalším „přírůstkem“ byly dva převazové vozíky, které používají zdravotníci na onkologickém stacionáři.

„Máme radost, že je kolem nás spousta dlouhodobých donátorů a podporovatelů. Jedním z nich je i Čokoládovna Janek, která díky prodeji jejich čokolády věnovala KORUNCE částku 47 tisíc korun. My jsme částku zdvojnásobili a ještě navíc zaokrouhlili na 100 tisíc korun, a společně ji věnovali právě Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně. Každou korunu a finanční dar, který v KORUNCE dostaneme, přijímáme s velkou pokorou a vděčností, a proto pečlivě vybíráme, jaké projekty podpoříme. Jsme rádi, že tento dar pomůže dovybavit onkologické oddělení krajské zlínské nemocnice," řekla zakladatelka charitativního projektu KORUNKA POMÁHÁ Veronika Crha Záhorská.

„Mohli jsme kromě jiného koupit další velikosti chladicích čepic, o které je mezi pacientkami velký zájem. Jsme vděční za každý příspěvek, pořizujeme vždy věci, které slouží ke zkvalitnění péče a většímu komfortu našich pacientů,“ uvedla MUDr. Markéta Pospíšková, Ph.D., primářka Onkologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati.

KORUNKA POMÁHÁ je charitativní projekt dvou zapsaných spolků – KORUNKY LUHAČOVICE a KORUNKY VELKÉ LOSINY. Oba spolky dlouhodobě podporují handicapované, nemocné či jinak znevýhodněné děti ve Zlínském a Olomouckém kraji. Během roku se koná řada benefic a charitativních akcí. Za svoji existenci spolky rozdaly desítky milionů korun. Uspořádaly také nejrůznější veřejné sbírky a organizovaly humanitární pomoc. Příspěvky a finanční dary mohou lidé směřovat na transparentní účet 2801896248/2010, z něhož jsou vypláceny konkrétní dary rodinám, dětem nebo organizacím pečujícím o ně. V rámci podpory směřují spolky pomoc také k seniorům, pomáhají při likvidaci následků přírodních katastrof. Více na www.korunkapomaha.cz.

PROHLÉDNĚTE SI NAŠI GALERII

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.