Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

Péče o riziková těhotenství

PRENATÁLNÍ PÉČE O TĚHOTENSTVÍ S RIZIKEM ROZVOJE ZÁVAŽNÉ FORMY HEMOLYTICKÉ NEMOCI PLODU A NOVOROZENCE

Je-li pozitivní screening nepravidelných antierytrocytárních protilátek v I. trimestru těhotenství, měl by Vás Váš obvodní gynekolog objednat do centra fetální medicíny. Upřesníme, o jakou protilátku se jedná, a podrobně Vám vysvětlíme další postup v péči o Vaše těhotenství. Kontrolní vyšetření protilátek už většinou není nutné provádět. Standardní péče o Vaše těhotenství bude i nadále probíhat u Vašeho ošetřujícího gynekologa a eventuální rozvoj hemolytické nemoci plodu bude sledován neinvazivně pouze pomocí ultrazvukového měření u nás v centru fetální medicíny.

PRENATÁLNÍ PÉČE O TĚHOTENSTVÍ S RIZIKEM ROZVOJE RŮSTOVÉ RESTRIKCE PLODU A PREEKLAMPSIE

U těhotných žen, kterým výsledek kombinovaného screeningu v I. trimestru těhotenství ukázal zvýšené riziko rozvoje růstové restrikce plodu a preeklampsie, provádíme specializovaná ultrazvuková vyšetření ve 20., 28.,32. a 36. týdnu těhotenství. Hodnotíme velikost plodu a funkci placenty pomocí ultrazvukové flowmetrie. Dále je doporučeno denně užívání Anopyrinu 150 mg perorálně večer do 36. týdne těhotenství již od I. trimestru, protože jeho užívání může snížit riziko těchto těhotenských komplikací až o 50 %.

DOPPLEROMETRIE

Dopplerometrií se posuzuje průtok krve pupečníkovou tepnou (a. umbilicalis), eventuálně i průtok krve v mozku plodu (mozková tepna - a. cerebri media), v případě potřeby jsou vyšetřovány i další cévy plodu. Dopplerometrie se standardně provádí ve třetím trimestru těhotenství, v indikovaných případech i dříve.

Toto vyšetření nám dovoluje posoudit stav plodu a jeho rezervy v případě podezření na chronický nedostatek kyslíku u plodu při poruše funkce placenty. Máme také možnost zhodnotit stav plodu v případě anemie (chudokrevnosti, nedostatku červených krvinek), což může být doprovodný znak některých závažných infekcí plodu.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky