Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

O oddělení

Onkologické oddělení je tvořeno oddělením klinické onkologie a radioterapie. Zabývá se terapií solidních nádorů dospělých pacientů. Poskytuje základní i vysoce specializovanou léčebnou (radioterapie, protinádorová farmakoterapie), podpůrnou, paliativní a dispenzární péči pro onkologické pacienty.

Léčba nádorových onemocnění se opírá o léčebné standardy, které jsou pravidelně aktualizovány. Onkologické oddělení je stěžejní součástí Komplexního onkologického centra KNTB a.s., Zlín, které zahrnuje i další pracoviště zlínského kraje. Ta se věnují diagnostice a léčbě nádorových onemocnění včetně chirurgických pracovišť. Léčebný postup je probírán v rámci mezioborových indikačních komisí.

Pacientům jsou k dispozici nejmodernější léčebné postupy v souladu s úrovní poznání lékařské vědy.

Pracoviště sídlí v budově 21 a 21A.

Ambulantní část – klinická onkologie je umístněna v prvním patře budovy 21, zahrnuje 4 ambulance a stacionář pro aplikaci systémové protinádorové léčby.

Ambulantní část – pneumoonkologie je umístněna v přízemí budovy 21. Zahrnuje jednu ambulanci a jeden stacionář.

Mimo pracoviště ve Zlíně pod nás spadají detašované onkologické pracoviště v Kroměříži a KMN a detašované onkologické pracoviště ve Vsetíně. Součástí těchto pracovišť je ambulance a stacionář pro aplikaci protinádorové léčby. Mimo plicní nádory jsme zde schopni pacientům poskytnout i aplikaci cílené terapie.

Lůžková část má kapacitu 34 lůžek na dvou lůžkových stanicích (první patro budovy 21). Zahrnuje standardní oddělení 21 východ s 22 lůžky, 2 z nich jsou v nadstandarních pokojích. Dále oddělení 21 západ, kde je 8 lůžek standardních a 4 lůžka JIP (jednotka intermediární péče). Oddělení radioterapie se nachází v přízemí 21. budovy A a 21. Pracoviště tvoří jednotný komplex, se kterým má společnou čekárnu a registraci. Spadá sem radioterapeutická ambulance č.1 a č.2, CT simulátor, dva lineární urychlovače, zákrokový sál, brachyterapie s afterloadingovým přístrojem a terapeutický rentgenový přístroj. Radioterapeutický komplex poskytuje péči všem pacientům se solidními nádory a vybraným pacientům s hematologickými malignitami.

Pro nevyléčitelně nemocné funguje v nemocnici pod oddělením ARO paliativní ambulance a paliativní tým KNTB.

Pro testování nových léků a léčebných postupů byl vytvořen úsek klinických hodnocení. Klinická hodnocení, do kterých jsou aktuálně pacienti zařazováni, jsou k dispozici na stránkách oddělení.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky