Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

Akreditace, kontrola kvality

AKREDITACE, KONTROLA KVALITY

Pracoviště je registrováno v Programu zvyšování kvality ve zdravotnictví garantovaném MZ ČR a splňuje předpoklady pro rozvoj kvality svých služeb v SZÚ - Centrum pro kvalitu ve zdravotnictví a Společností pro lékařskou mikrobiologii ČLS JEP.
 
  • Pracoviště dne 23. 6. 2011 úspěšně splnilo podmínky NASKL AUDITU I pro oblast 802 - pracoviště lékařské mikrobiologie.
  • Pracoviště dne 19. 6. 2012 úspěšně splnilo podmínky NASKL AUDITU II pro oblast 802 - pracoviště lékařské mikrobiologie.
  • Pracoviště dne 4. 6. 2014 úspěšně splnilo podmínky NASKL AUDITU II pro oblast 802 - pracoviště lékařské mikrobiologie.
  • Pracoviště dne 30. 6. 2016 úspěšně splnilo podmínky NASKL AUDITU II pro oblast 802 - pracoviště lékařské mikrobiologie.
  • Pracoviště dne 7. 6. 2018 úspěšně splnilo podmínky NASKL AUDITU II pro oblast 802 - pracoviště lékařské mikrobiologie.
  • Pracoviště dne 19. 6. 2020 úspěšně splnilo podmínky NASKL AUDITU II pro oblast 802 - pracoviště lékařské mikrobiologie.
  • Pracoviště dne 10. 6. 2022 úspěšně splnilo podmínky NASKL AUDITU R3 pro oblast 802 - pracoviště lékařské mikrobiologie.

OSVĚDČENÍ O REGISTRACI NASKL

 

AUDIT NASKL R3

 

VZDĚLÁVÁNÍ

Pracoviště získalo akreditaci podle ustanovení § 13 odst.1 písm. a) zákona č. 95/2004 Sb., ve znění předpisů k uskutečňování vzdělávacího programu pro specializační obor Lékařská mikrobiologie, platnost do 16. 7. 2022.

Pracoviště získalo akreditaci podle ustanovení § 45 odst. 1 písm. a) zákona č. 96/2004 Sb., ve znění předpisů k uskutečňování praktické části vzdělávacího programu pro obor specializačního vzdělávání Odborný pracovník v laboratorních metodách a v přípravě léčivých přípravků – Mikrobiologie, platnost do 31. 10. 2024.

Pracoviště získalo akreditaci podle ustanovení § 45 odst. 1 písm. a) zákona č. 96/2004 Sb., ve znění předpisů k uskutečňování praktické části vzdělávacího programu pro obor specializačního vzdělávání Zdravotní laborant – Mikrobiologie, platnost do 31. 10. 2024.

KONTROLA KVALITY

Pracoviště je ve spektru prováděných bakteriologických a serologických vyšetření zařazeno do systému Externího hodnocení kvality Akreditačního centra Státního zdravotního ústavu v Praze (EHK AP OLM) a v oblasti imunologie v Systému externí kontroly kvality (SEKK) Pardubice.
V častých pravidelných kontrolách dosahujeme trvale výborných výsledků. Od Střediska pro kvalitu laboratoří SZÚ Praha jsme obdrželi Certifikát správné diagnostiky, který každoročně obnovujeme.
Kontrola kvality vyšetření izolátů v zúčastněných laboratořích zajišťuje mezinárodně uznávaný systém NEQUAS (UK), jeho certifikát o kvalitě vlastníme.

MEZINÁRODNÍ SPOLUPRÁCE

Antibiotické středisko je zapojeno prostřednictvím Národní referenční laboratoře SZÚ Praha do evropského systému EARSS - Evropská studie antimikrobiální rezistence a surveillance -systému pro monitorování rezistence invazivních bakteriálních kmenů S. pneumoniae, E. coli, S. aureus, E. faecalis, E. faecium, Klebsiella pneumoniae, Pseudomonas aeruginosa (likvor, krevní řečiště).

VĚDECKO-VÝZKUMNÁ ČINNOST

Od roku 2009 se podílíme na GRANTU: Molekulárně-biologická analýza a klinický význam širokospektrých betalaktamáz v podmínkách České republiky ve spolupráci s LF UP Olomouc a Ústavem mikrobiologie LF UP v Olomouci.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky