Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

O oddělení

Oddělení centrální sterilizace (CS) je specializované zdravotnické pracoviště, které zajišťuje předsterilizační přípravu a sterilizaci zdravotnických prostředků pro všechna oddělení KNTB, a.s. Tuto činnost zajišťuje i pro jiné klienty za úhradu dle platného ceníku CS, jehož jednotlivé položky uvádějí typy a velikosti obalů i metody sterilizace.

Centrální sterilizace jako specializované zdravotnické pracoviště plní svou činností nezastupitelnou úlohu v bariérovém režimu ošetřovatelské péče klinických pracovišť jako nejúčinnější složky prevence HAI (infekcí spojených se zdravotní péčí) v KNTB, a.s. Pracoviště je od 20. 9. 2021 nově certifikováno dle ČSN EN ISO 13485:2016

Za deklarovanou sterilitu materiálu až do použití ručíme při splnění těchto podmínek:

  • sterilizační obal není porušen
  • je dodržena doba expirace
  • materiál je správně uložen v bezprašném prostředí
  • materiál nebyl při nesprávném otevírání obalu kontaminován

Při nedodržení výše uvedených kautel ručí CS za sterilitu jen do doby předání materiálu žadateli.

Používané způsoby sterilizace

Sterilizace vlhkým teplem (sytou vodní parou) v parních přístrojích je vhodná pro zdravotnické prostředky z kovu, skla, porcelánu, keramiky, textilu, gumy, plastů a dalších materiálů odolných k těmto parametrům sterilizace.

Sterilizace plazmatem – využívá plazmatu vznikajícího ve vysokofrekvenčním nebo vysokonapěťovém elektromagnetickém poli, které ve vysokém vakuu působí na páry peroxidu vodíku. Tato sterilizace je vhodná pro termolabilní materiály.

 Své služby nabízíme i jiným zdravotnickým zařízením

Oddělení centrální sterilizace KNTB, a.s. nabízí své služby ostatním zdravotnickým zařízením ve Zlínském kraji. V případě zájmu zajistíme sterilizaci dodaného zdravotnického materiálu sterilizačními metodami včetně potřebné předsterilizační přípravy.

Bližší informace zájemcům o uvedenou službu poskytne Bc. Eva Sedláčková, tel.: 577 552 714, 734 681 471, email: sedlackova@bnzlin.cz.

  • Politika kvality ke stažení zde.
  • Manuál – péče o nástroje ke stažení zde.
  • Ceník výkonů ke stažení zde.
  • Žádanka ke sterilizaci ke stažení zde.
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky