Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Interní oddělení

Interní oddělení

JAKOU PÉČI POSKYTUJEME

Interní oddělení získalo akreditaci pro obory vnitřní lékařství, intenzivní medicína, gastroenterologie, diabetologie a endokrinologie, angiologie a nefrologie. Ročně hospitalizujeme okolo 3 500 pacientů, provedeme více než 30.000 ambulantních vyšetření a okolo 30.000 různých diagnostických a léčebných výkonů. Spádovou oblastí je bývalý okres Zlín a vysoce specializovanou péči poskytujeme pacientům celého Zlínského kraje. Vysoce specializovaná péče ve vnitřním lékařství je ve Zlínském kraji soustředěna do KNTB, a to v oborech diabetologie, gastroenterologie a nefrologie.

Lékařskou péči zajišťuje 12 plně erudovaných lékařů, kteří jsou nositeli 18 funkčních licencí
pro různě technologicky náročné medicínské výkony.


JEDNOTKA INTENZIVNÍ PÉČE INTERNÍHO ODDĚLENÍ

JIP disponuje osmi lůžky, pět lůžek je umístěno v samostatných boxech a tři jsou ve společném prostoru.
Spektrum diagnóz je poměrně pestré. Největší skupinu tvoří pacienti s těžkou sepsí. Menší část tvoří pacienti s nemocemi zažívacího traktu a poruchami vnitřního prostředí včetně endokrinních poruch. Nemalou část hospitalizovaných představují pacienti s akutními otravami.

Diabetologie a endokrinologie

Diabetologické centrum poskytuje pro celý Zlínský kraj péči v oblasti diabetologie dle koncepce MZ ČR. Diabetes mellitus patří k pandemiím současného století, je provázen vznikem celé řady velmi závažných komplikací, které vyžadují komplexní řešení a zcela nezbytnou velmi úzkou mezioborovou spolupráci. Tato komplexní péče snižuje počet komplikací a také snižuje velmi výrazně náklady na jejich léčbu.


Gastroenterologie a hepatologie

V oblasti digestivní endoskopie provádíme ERCP, terapeutické endoskopické metody a endosonografii.
Centrum pro biologickou terapii nespecifických střevních zánětů léčí indikované pacienty celého Zlínského kraje s ulcerosní kolitidou a Crohnovou chorobou moderní biologickou terapií.

Akreditované pracoviště pro specializační vzdělávání výuky v oboru:
Vnitřní lékařství        AP II. typu
Diabetologie             AP II. typu
Endokrinologie         AP   I. typu
Gastroenterologie     AP   I.typu
Nefrologie                 AP I.typu 
Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn