Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARIM

ARIM

JAKOU PÉČI POSKYTUJEME

Oddělení anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny (ARIM) zajišťuje v KNTB Zlín anesteziologickou péči, intenzivní resuscitační péči o nemocné v ohrožení života a léčbu bolestivých stavů. Zajišťujeme péči i pacientům z širšího okolí nebo nemocnic nižšího typu Zlínského kraje. ARIM KNTB je akreditováno jako výukové pracoviště II. typu.

V anesteziologii pracoviště zajišťuje komplexní perioperační léčebnou péči pro polytraumatizované a neurochirurgické pacienty, hrudní a cévní chirurgii, dvoudutinové výkony, velké operace ve stomatochirurgii, péči o rizikově těhotné ženy, děti apod. V perioperační anesteziologické péči je kladen důraz na bezpečnost pacientů, multimodální monitoring a komplexní spektrum postupů regionální anestezie.

V intenzivní péči je na jednotkách intenzivní a resuscitační péče zajištěno plné spektrum péče o polytraumatizované kriticky nemocné, pacienty v septickém, kardiogenním nebo hemoragickém šoku a pacienty se selhávajícími životními funkcemi. Běžným standardem práce na ARIM KNTB je ultrazvuková diagnostika a navigace, podpora a náhrada orgánových funkcí, pokročilé techniky umělé plicní ventilace, multimodální monitorace u kraniotraumat a při selhávání oběhu, trombelastografie.

Jednotky následné a dlouhodobé intenzivní péče zajišťují vysoce specializovanou intenzivní lékařskou, ošetřovatelskou a rehabilitační péči pacientům, u kterých došlo ke stabilizaci stavu po kritickém onemocnění, a dosud se neobnovila některá ze životních funkcí.

Naše pracoviště nabízí komplexní přípravu pacientů před operací a anestezií v anesteziologických ambulancích. Pracoviště léčby bolesti zajišťuje plné spektrum léčebných postupů v managementu akutní a chronické bolesti. Svými výsledky v léčbě kriticky nemocných nebo bolestivých stavů se řadí ke špičkovým pracovištím v ČR.

ARIM KNTB, a.s., Zlín se účastní na pregraduálním i postgraduálním vzdělávání pracovníků ve zdravotnictví. Řada lékařů je zapojena do vědeckých aktivit v oborech Anesteziologie a intenzivní medicína nebo Algeziologie, lékaři publikují vědecké články a kapitoly v monografiích, aktivně se účastní grantů a klinických studií.
Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn