Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

Aktuality pro dárce krve

CESTOVÁNÍ - OMEZENÍ PLATNÁ OD 1. 5. 2024 DO 31. 10. 2024

Na základě doporučení předsednictva Národní transfuzní komise Ministerstva zdravotnictví a Společnosti pro transfuzní lékařství ČLS JEP ze dne 4. dubna 2024 budou osoby, které navštívily níže uvedené země či oblasti krátkodobě vyřazeny z dárcovství krve a jejích složek pro výrobu transfuzních přípravků. 

Na dobu 28 dnů budou pro riziko přenosu WNV z dárcovství vyřazení dárci, kteří v období od 1. 5. 2024 do 31. 10. 2024 pobývali (pozn. za pobyt se považuje návštěva zahrnující alespoň 1 přenocování) v následujících zemích nebo oblastech:

Riziko přenosu infekce na příjemce krve a přípravků z nich vyrobených se zvyšuje také pobytem v některých dalších zemích mimo uvedené doporučení.

Za rizikový se považuje dlouhodobý pobyt v zemích s výskytem malárie, Chagasovy choroby, horečky Q a pobyt v zemích se zvýšeným výskytem infekčních nemocí. Mezi tyto země patří např. Afrika, Střední a Jižní Amerika, Dálný východ, Indonézie a Tichomoří. Po návštěvě těchto zemí je třeba počítat s pauzou v darování krve 6 měsíců. V případě nejasností doporučujeme konzultaci s lékařem na HTO.

 
MĚSTO ZLÍN OCENÍ ZLÍNSKÉ DRŽITELE ZLATÉ MEDAILE JANA JANSKÉHO

Zlínští držitelé Zlaté medaile profesora Jana Janského si i letos mohou uplatnit nárok na příspěvek na městskou veřejnou dopravu, nebo získat vstupenky do zoo. Letošní dotaci pro zlínské bezpříspěvkové dárce krve schválilo Zastupitelstvo města Zlína na svém zasedání 25. 4. 2024.

Všem dobrovolným dárcům krve patří za jejich akt solidarity a pomoci druhým velké poděkování a úcta. Dobrovolní dárci krve s trvalým bydlištěm ve Zlíně, kteří mají za sebou více než čtyřicet odběrů krve, májí nárok na příspěvek od města Zlína. V letošním roce mohou využít příspěvek na roční síťovou jízdenku na MHD ve výši osmi set korun,“ uvedla náměstkyně primátora města Zlína Jana Bazelová a doplnila:

„V případě, že dárce nevyužije příspěvek na jízdné, má možnost získat čtyři vstupenky do ZOO Lešná.“

Dotace bezpříspěvkovým dárcům na veřejnou dopravu se letos zvýšila z 600 Kč na 800 Kč. Navýšil se i počet darovaných vstupenek do zoo, a to ze tří na čtyři vstupenky.

Jízdenky a vstupenky budou k vyzvednutí v předprodeji jízdenek v ulici Školní MHD Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice od 1. do 30. 6. 2024. S sebou je nutné vzít občanský průkaz a loňskou průkazku. Při prvním vyřizování časové jízdenky je nutné donést svoji fotografii.

Dárce krve, který v červnu 2024 dovrší 65 let, může obdržet bezplatně Senior-pas. Možnost volby bezplatného obdržení Senior-pasu bude mít i ten dárce, který je plně invalidní. Pro získání tohoto Senior-pasu musí občan doložit rozhodnutí o přiznání III. stupně invalidity. V případě, že se ze závažných důvodů nemůže dostavit osobně, lístky, nebo slevu na jízdné může na základě plné moci, vyzvednout osoba blízká (plná moc nemusí být ověřena notářem).

Loňské jízdenky budou platné až do 30. 6. 2024 bez ohledu na dobu platnosti. Aktuální provoz předprodeje najdete na webu www.dszo.cz.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky