Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

Vyšetření a zákroky

Oddělení je součástí, nebo se podílí na činnosti, specializovaných center v KNTB, především Iktového centra, Traumatologického centra a Neonatologického centra. U dětských pacientů se staráme i o skupinu dětí s centrálními koordinačními poruchami, s kterými pomáhá Vojtova metoda, Bobath koncept nebo DNS.

Moderní rehabilitace může pomáhat samozřejmě i u nemocných s respiračními potížemi, gynekologickými problémy, závratěmi, osteoporosou. Přibývá velmi náročných nemocných po zvládnutém multiorgánovém selhání, po kardiochirurgických výkonech a s postcovidovými potížemi. Oddělení zajišťuje rehabilitace všech stavů kromě spinálních pacientů. O ty je péče organizovaná cestou spinálních jednotek. Zázemí velké nemocnice umožňuje spolupráci s odborníky většiny medicínských oborů.

Oddělení je ergodiagnostickým centrem s vybavením pro ergodiagnostiku a ergoterapii. Je vybaveno moderními přístroji pro fyzikální léčbu jako je celá šíře elektroléčby, ultrazvuk, magnetoterapie, HILT a softlaser, termoterapie. Komplexnost péče doplňuje základní vodoléčba a reflexní metodiky léčby bolesti jako akupunktura a masáže. V terapii nemocných jsou využívány i zpětnovazebné robotické technologie a tenzometrický chodník Zebris, dále prvky herní terapie a netradiční pomůcky jako třeba koloběžky.

O nemocné se stará přes 50 kvalifikovaných pracovníků, z toho 5 lékařů, 30 fyzioterapeutů a ergoterapeutů a 11 zdravotních sester. Většina fyzioterapeutů má kvalifikaci pro provádění měkkých a mobilizačních technik, oddělení má pracovníky školené v moderních neurofyziologických metodikách jako Vojtově metodě, Bobath konceptu u dětí i dospělých, DNS, v metodikách PNF, Brunkow, SM systému, respirační fyzioterapii. Nemocní se sterilitou jsou ošetřovaní metodikou dle Mojžíšové, pracuje se individuálně moderními syntetickými rehabilitačními postupy a metody jsou kombinovány za účelem dosažení co nejlepšího efektu pro pacienta. Oddělení vypracovalo celostátně uznávané metodiky pro rehabilitaci u osteoporosy a ke cvičení pánevního dna u stresové inkontinence. Poskytuje komplexní rehabilitaci a poradenství i výkonnostním sportovcům z regionu.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky