Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Rehabilitační oddělení

Rehabilitační oddělení

Rehabilitační oddělení poskytuje rehabilitační péči nemocným KNTB a nemocným ze Zlína a okolí. Patří mezi vedoucí oddělení v kraji jak vybavením a kvalitou péče, tak množstvím nemocných, kteří oddělením denně projdou.

Rehabilitují u nás pacienti, děti i dospělí, po úrazech, náhradách velkých kloubů, nemocní s neurologickými onemocněními a po neurochirurgických operacích, nemocní s dalšími nemocemi, kde můžeme zlepšením funkce zlepšit celkový stav nemocného. Velkou skupinu ošetřovaných pacientů tvoří nemocní s bolestmi v pohybovém aparátu, kterým se snažíme pomoci zbavit je jejich funkčních obtíží. K tomu u dětských pacientů přistupuje skupina dětí s centrálními koordinačními poruchami cvičená specialistkami Vojtovou metodou. Moderní rehabilitace může své říci samozřejmě i u nemocných s respiračními potížemi, gynekologickými problémy, závratěmi, osteoporosou a řadou dalších problémů ve spolupráci s odborníky dalších oborů.

Oddělení je vybaveno moderními přístroji pro fyzikální léčbu jako je elektroléčba, ultrazvuk, magnetoterapie, laser, přetlaková terapie Pneuvenem, termoterapie, dále plně vybavenou vodoléčbou včetně teplého rehabilitačního bazénu a masážemi.

Hlavním pokladem jsou však ruce jeho pracovníků, lékařů a fyzioterapeutů. O nemocné se stará přes 50 pracovníků, v tom 5 lékařů, 25 fyzioterapeutů, 11 zdravotních sester.

Většina fyzioterapeutů má kvalifikaci pro provádění mobilizačních technik, máme pracovníky školené ve Vojtově metodě, Bobath konceptu, ošetření sterilit dle Mojžíšové, pracujeme individuálně moderními syntetickými rehabilitačními postupy. Vypracovali jsme celostátně uznávané metodiky pro rehabilitaci u osteoporosy a ke cvičení pánevního dna u stresové inkontinence. Poskytujeme rehabilitaci a poradenství výkonnostním a vrcholovým sportovcům z regionu.

Rehabilitační oddělení je akreditováno Ministerstvem zdravotnictví ČR a je školícím pracovištěm Masarykovy univerzity v Brně a Univerzity Palackého v Olomouci. Školíme se v řadě moderních léčebných technik a postupů jak uvnitř oddělení, tak na akcích v ČR. Pracovníci oddělení pravidelně výsledky svojí práce prezentují na vědeckých setkáních v ČR i zahraničí. Řada pracovníků oddělení se podílí na pregraduální i postgraduální výuce zdravotnických pracovníků, jak lékařů, sester, tak fyzioterapeutů na několika vysokých školách u nás a na Slovensku. Primář oddělení je krajským konzultantem oboru a členem výborů odborných lékařských společností rehabilitační a fyzikální medicíny a myoskeletální medicíny České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně.
 
Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn