Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

O oddělení

Na našem oddělení zajišťujeme komplexní léčbu všech úrazů v plném rozsahu. Máme statut Traumacentra, kde v rámci Zlínského kraje zajišťujeme nepřetržitě příjem a odbornou komplexní léčbu pro polytraumata, sdružená poranění i těžká monotraumata u dětí a dospělých.

Ošetřujeme nejen pacienty z bývalého okresu Zlín, ale fungujeme jako pracoviště vyššího typu pro řešení závažných poranění pro všechny nemocnice v rámci celého Zlínského kraje. Spolupracujeme s ostatními traumacentry ČR, komplikované úrazy dětí konzultujeme s dětským traumacentrem v Brně.

Traumatologické oddělení – Traumacentrum

Traumatologické oddělení – Traumacentrum při ošetřování polytraumatu a těžkých úrazů spolupracuje s Oddělením urgentního příjmu KNTB, které zabezpečuje plynulé pokračování přednemocniční péče poskytované Zdravotnickou záchrannou službou Zlínského kraje a leteckou záchrannou službou.
Oddělení urgentního příjmu je vybaveno tzv. dispečinkem urgentního příjmu /DUP/, což je elektronický systém pro urgentní komunikaci s traumatologem i všemi specializacemi v případě urgentního stavu.

Radiodiagnostické oddělení

Na příjmovou část navazuje diagnostický komplement radiodiagnostického oddělení, který umožňuje neodkladné provedení potřebných vyšetření. Disponuje nejmodernějšími přístroji RTG s přenosem typu PACS, spirální CT s možností 3D rekonstrukcí, ultrasonografie, magnetická rezonance, angiografie apod.
Dále navazuje nepřetržitý provoz pohotovostních operačních sálů, které jsou moderně vybaveny k ošetřování dutinových i končetinových poranění, včetně zajištění aseptického prostředí a laminárního proudění vzduchu. 

Traumatologická ambulance

Ošetření lehčích a středně těžkých poranění probíhá nepřetržitě v prostorách traumatologické ambulance. Ambulantní trakt disponuje celkem třemi ambulancemi, dvě z nich jsou pro příjem akutních úrazů a kontrolní činnost a třetí je lůžková část.

Lůžková část

Lůžková část disponuje 30 lůžky ve třílůžkových pokojích, z nichž každý je vybaven sociálním zařízením. Oddělení je propojeno s centrálními operačními sály pro traumatologii a oddělením ARIM III.

Operační sály

Operační sály mají tři stanice: chirurgickou, traumatologickou a gynekologickou. Pacientský filtr pro ambulantní operace je na chirurgicko-urologické stanici a na stanici gynekologie. V obou je sociální zařízení pro pacienty a uzamykatelné skříňky na oděv a osobní věci pacientů.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky