Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

O oddělení

Věnujeme se laboratorním testům v celé jejich šíři. Poradíme s indikací laboratorních testů, provádíme vlastní měření a laboratorní testy také interpretujeme formou telefonické konzultace, interpretačními komentáři, prováděním konzilií u lůžka pacienta a dispenzarizací pacientů v naší Metabolické ambulanci. V mezinárodní rovině zastupujeme Českou republiku v Pracovní skupině pro hodnocení laboratorního testu Evropské Federace Laboratorní Medicíny https://www.eflm.eu/site/page/a/1158.

Členění oddělení

LABORATOŘ KLINICKÉ BIOCHEMIE

Prováděné metody:

Více než 400 laboratorních vyšetření z krve, moči, mozkomíšního moku, stolice.

Laboratorní činnost je definovaná seznamem metod v laboratorní příručce Zde.

Provádíme téměř všechny laboratorní testy odbornosti 801 – klinická biochemie.

METABOLICKÁ AMBULANCE

POZOR!
Metabolická ambulance je dočasně přemístěna
do ambulance plastické chirurgie na 6. pavilonu (vchod od očního oddělení).
Telefonní kontakt do ambulance v ordinační dny St, Čt - 577 552 191.

Metabolická ambulance je součástí EAS Lipid Clinics Network.

Klinická činnost metabolické ambulance:

Metabolická ambulance se věnuje léčbě pacientů s močovými kameny, prevenci aterosklerózy a terapii poruch vnitřního prostředí organismu.

Metabolická ambulance je jmenována Českou aterosklerotickou společností (www.athero.cz) pracovištěm MED–PED (Make early diagnosis and prevent early death), které dispenzarizuje pacienty s Familiární hypercholesterolémií = geneticky podmíněný velmi vysoký cholesterol – zpravidla LDL cholesterol nad 5 mmol/L. Terapie zahrnuje i nejmodernější léčbu protilátkami – PCSK – 9 inhibitory.

V problematice močových kamenů dispenzarizujeme asi 300 pacientů, kterým účinnou prevencí snižujeme počet bolestivých ledvinových kolik, snižujeme také pravděpodobnost vzniku nových kamenů a zvětšování již vzniklých.

Laboratoř: nepřetržitý provoz

Metabolická ambulance:
středa:  7.30 – 13.00
čtvrtek: 7.30 – 13.00

Tel.: 577 552 191
Objednávání nových pacientů denně na tel. 577 552 797. 

Informace týkající se provozu metabolické ambulance (například zaslání receptů formou SMS zprávy na mobilní telefon) na tel.:

  • Prim. MUDr. Tomáš Šálek, Ph.D., EuSpLM - 577 552 770
  • MUDr. Irena Zlatníková  - 577 552 772

V případě jakýchkoliv dotazů neváhejte zatelefonovat nebo poslat e-mail na t.salek@bnzlin.cz.

PRACOVIŠTĚ KLINICKÉ FARMAKOLOGIE

Klinická farmakologie:

Zabývá se především terapeutickým monitorováním léčiv. Ročně provede více než 4 000 interpretací lékových hladin a je v této oblasti druhým největším pracovištěm České republiky.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky