Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

MOŽNOST PODSTOUPIT ANTIGENNÍ TEST MAJÍ ODE DNEŠKA V NEMOCNICÍCH ZLÍNSKÉHO KRAJE I SAMOPLÁTCI

Nemocnice založené Zlínským krajem nabízí samoplátcům od dnešního dne, tedy od středy 9. prosince 2020 možnost podstoupit antigenní test. O ten je zájem nejčastěji z důvodu návštěvy blízkých v domovech seniorů a dalších sociálních zařízeních. Test je možné podstoupit na určených odběrových místech nemocnic ve Zlíně, Uherském Hradišti, Vsetíně a Kroměříži. Vždy je ale nutné se předem objednat přes internetový rezervační systém s výjimkou Uherskohradišťské nemocnice, kde se zájemci musí nahlásit předem telefonicky. Cena za antigenní test je 350 korun.

„Aktuálně v našich nemocnicích provádíme antigenní testování pedagogů, vzhledem k volným kapacitám ale můžeme nabídnout tuto možnost i samoplátcům. Víme, že o tento typ testů je mezi lidmi zájem. Obracejí se na nás nejčastěji s tím, že chtějí před vánočními svátky navštívit své blízké v domovech seniorů, které mnohdy nemají možnost provedení těchto testů zajistit,“ sdělil Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje a ředitel Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně.

O výsledku antigenního testu bude vydáno potvrzení. V případě pozitivního výsledku bude testovaný člověk povinen kontaktovat svého praktického lékaře a domluvit se s ním na dalším postupu, v některých případech podstoupí rovnou na odběrovém místě odběry vzorků na testování pomocí laboratorní metody PCR.

Povinnost zaplatit za antigenní test budou mít samoplátci pouze do 18. prosince, kdy bude celostátně spuštěno testování antigenními testy pro veřejnost, které bude hrazeno zdravotními pojišťovnami stejně, jako je tomu nyní u pedagogů. 

Rezervaci termínu pro antigenní testování mohou samoplátci provést prostřednictvím odkazů: 
• Nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně a.s. - https://www.kntb.cz/odberove-misto
• Uherskohradišťská nemocnice a.s. - telefon pro objednání 724 631 022

Případné konkrétní dotazy mohou samoplátci směřovat na uvedená odběrová místa. Obecně dotazy, podněty, problémy k testování je možné stále zasílat na covidsoc@kr-zlinsky.cz. 

Antigenní testování učitelů bylo celostátně zahájeno v pátek 4. prosince, do včerejška test ve čtyřech nemocnicích Zlínského kraje podstoupilo více než 200 pedagogů. Pozitivní byly dosud pouze jednotky případů.
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky