Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Kožní oddělení

Kožní oddělení

Kožní oddělení poskytuje komplexní diagnostickou a léčebnou péči pro děti a dospělé v celém spektru onemocnění kožních a pohlavních. Spolupracuje s praktickými lékaři a ambulantními specialisty Zlínského kraje.

Velký podíl tvoří pacienti s ekzémy, alergickými onemocněními kůže a lupénkou. Pro tyto pacienty je zajištěno nejmodernější léčebné spektrum zevní terapie včetně léčebných koupelí a světloléčby. Máme k dispozici lokální i celotělové zářiče obsahující všechny potřebné terapeutické vlnové délky: UVA, SUP a UVB záření včetně úzkospektrého UVB (311 nm), které je standardem v léčbě řady kožních chorob včetně lupénky a vitiliga.

K diagnostice alergických onemocnění kůže jsou k dispozici sady speciálních alergenů k testování epikutánními testy. K léčbě bércových vředů je určena samostatná místnost k převazům. Pro onemocnění žil a mízního systému jsme vybaveni třemi přístroji pro pneumatickou kompresi a provádíme manuální lymfodrenáže. Pro nemocné s pohlavními chorobami jsou zajištěny izolační pokoje.

K diagnostice pigmentových projevů na kůži, především névů a kožních nádorů, používáme při vyšetření ruční i digitální dermatoskop. Specializovaná ambulance pro mateřská znaménka slouží obyvatelům Zlínského kraje od roku 2016.

Kožní oddělení je součástí komplexního onkologického centra Krajské nemocnice T. Bati, a. s., Zlín, s provozem onkodermatologické ambulance.

K drobným chirurgickým zákrokům využíváme zákrokový sálek. V odpoledních hodinách provádíme chemický peeling kyselinou glykolovou a kyselinou salicylovou. Od února 2017 nabízí kožní ambulance široké spektrum laserových zákroků.

Pro potřeby pacientů z celého Zlínského kraje je k dispozici od r. 2009 centrum biologické léčby těžké psoriázy, od r. 2015 centrum biologické léčby těžké urtikárie a od r. 2016 centrum pro fotodynamickou léčbu.

  

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn