Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

O oddělení

Hematologicko-transfuzní oddělení zajišťuje odběry krve od dobrovolných dárců. Odebranou krev zpracovává, a to především na přípravky pro klinické použití (část posílá k dalšímu zpracování na výrobu krevních derivátů). Provádí nezbytná vyšetření krve a opatření k zajištění bezpečnosti podaných transfuzních přípravků. 

Tyto činnosti na základě povolení státních orgánů zajišťuje personál s předepsaným vzděláním, praxí a se speciálním proškolením k vykonávání svých pracovních povinností.

Společně s Českým červeným křížem - Oblastní spolek Zlín se hematologicko-transfuzní oddělení (HTO) podílí na náboru dárců krve a předávání Plaket dr. Janského. Rovněž spolupracuje s Klubem dárců krve a společně organizuje nejrůznější akce, např. odměňování zasloužilých dárců krve, kulturní akce. Od roku 1997 hematologicko-transfuzní oddělení spolupracuje s Nadací  „Šance“ při dětské klinice FN Olomouc, organizuje a napomáhá při registraci nových dárců kostní dřeně a jejich zařazení do Českého národního registru

Oddělení klinické hematologie tvoří tři ambulance, které zajišťují péči o hematologické, hematoonkologické pacienty a pacienty s poruchami krevního srážení.                 

  • Transfuzní úsek
  • Laboratorní úsek (hematologická, koagulační, virologická, imunohematologická laboratoř)
  • Úsek klinické hematologie – hematologické ambulance, stacionář.

Lékaři hematologické ambulance zajišťují také konziliární hematologickou službu pro všechna oddělení nemocnice. Ročně je v ambulancích ošetřeno kolem 12 000 pacientů.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky