KNTB logo

O oddělení

Dětské oddělení je základním oborem lékařské nemocniční péče a poskytuje akutní péči. Patří k největším dětským oddělením v rámci kraje.

Poskytujeme zdravotní péči v širokém rozsahu od problematiky interní, přes chirurgickou, oční, ORL, ortopedickou, urologickou, gynekologickou, kožní, traumatologickou, stomatochirurgickou až po neurologickou.

Zajištujeme péči i o pacienty potenciálně infekční. Dle Charty práv hospitalizovaných dětí je vhodné hospitalizovat všechny dětské pacienty na dětském oddělení.

Specifika oboru

  • Věkové rozpětí pacientů 0-18 let
  • Široké spektrum diagnóz /nutnost respektovat umístění na pokojích/
  • Zdraví průvodci
  • Zodpovědnost za nezletilé

Na lůžkovou část jsou přijímáni jak pacienti s akutními stavy, tak plánovaní za účelem vyšetřování a léčby. V rámci celého kraje zajišťujeme endoskopická vyšetření zažívacího traktu (gastroskopie, kolonoskopie), sonografie břicha, močových cest, srdce, holterové vyšetření krevního tlaku a EKG, pH metrie jícnu, urodynamické vyšetření močových cest.

V rámci dětského oddělení pracuje základní škola, která zajišťuje nezdravotnickou péči o hospitalizované děti kvalifikovanými pedagogy.

Dětské oddělení navštěvují pravidelně zdravotní klauni se svým programem a studenti z Institutu zdravotních studií UTB ve Zlíně.

Lůžková část

  • Celková kapacita: 65 lůžek
  • 7. pavilon – oddělení kojenců a batolat – šest dvoulůžkových pokojů pro děti včetně doprovodu, sociální zařízení je společné, jeden dvoulůžkový pokoj s doprovodem – izolace, sociální zařízení součástí pokoje
  • 31. budova, 3. patro – oddělení větších dětí – osm tří až čtyřlůžkových pokojů s chodbičkou a vlastním sociálním zařízením
  • 31. budova, 3. patro – oddělení JIP

V oddělení větších dětí je k dispozici jeden nadstandardní pokoj za poplatek 660 Kč.

Při pobytu s dětmi hradí rodiče dětí nad šest let věku poplatek 460 Kč/den za ubytování nebo 670 Kč za ubytování + stravu/den.

Přítomnost doprovodu u dítěte při hospitalizaci

Spolu s dítětem je možné hospitalizovat i doprovod nemocného dítěte (rodič, prarodič …). O přijetí doprovodu dítěte rozhoduje lékař, který se řídí zdravotním stavem dítěte, povahou onemocnění a volnou kapacitou lůžek pro doprovázející osoby. Hospitalizace doprovodu na standardním oddělení i JIP je hrazena ze zdravotního pojištění pacienta u dětí do 6 let.

U dětí nad 6 let věku již není pobyt doprovodu hrazen ze zdravotního pojištění, ale je možné hospitalizovat doprovod dítěte na jeho vlastní náklady, viz Ceník placených služeb.

Přednostně jsou přijímány kojící maminky, doprovod zdravotně postižených a dlouhodobě či opakovaně nemocných dětí. Doprovod je přijat k hospitalizaci vzhledem k potřebám dítěte, a proto se o dítě stará v plném rozsahu péče přesně dle pokynů ošetřujícího personálu.

Dítě je nemocné, proto musí trávit většinu dne na nemocničním lůžku a potřebuje především klid. Dítě by nemělo běhat po chodbách nebo navštěvovat jiné nemocné děti na dalších pokojích pro možný přenos infekce. Dítě nesmí zůstat bez dozoru, proto musí doprovod svůj odchod od dítěte vždy nahlásit službu konající sestře.

Hospitalizace nemocného dítěte má vždy přednost před hospitalizací doprovodu.

Doprovod dítěte nesmí trpět akutním onemocněním.

Během dne může být na oddělení po domluvě s ošetřujícím lékařem přítomen doprovod dítěte, a to bez nároku na lůžko i stravu. Doprovod musí respektovat režim oddělení a pokyny ošetřujícího lékaře.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.