Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Dětské oddělení

Dětské oddělení

Dětské oddělení poskytuje zdravotní péči pro děti od 0 do 19 let prakticky v celém rozsahu od problematiky interní přes chirurgickou a dalších oborů, jako je oční, ORL, kožní, ortopedie, urologie a gynekologie. Pouze děti vyžadující resuscitační péči jsou hospitalizovány v anesteziologicko-resuscitačním oddělení (ARO) a děti s infekčními chorobami na infekčním oddělení. Snažíme se dodržovat Chartu práv hospitalizovaných dětí vydanou UNICEF v květnu 1998. V ní je uvedeno, že ději mají být ošetřovány spolu s dětmi a nemají být přijímány na oddělení dospělých.

Na lůžkovou část jsou přijímáni jak pacienti s akutními stavy, tak plánovaní za účelem vyšetřování a léčby. V rámci celého kraje zajišťujeme endoskopická vyšetření zažívacího traktu (gastroskopie, kolonoskopie), sonografie břicha, močových cest, srdce, holterové vyšetření krevního tlaku a EKG, pH metrie jícnu, urodynamické vyšetření močových cest. S oddělením spolupracuje dětský chirurg, který řeší operace kýly, nesestouplých varlat, fimozy atd.

Dětské oddělení je vybaveno všemi potřebnými přístroji. Mezi nejužívanější přístrojové vybavení patří kolonoskop, gastroskop, EKG Holter, TK Holter, spirometr, ultrazvuk LOGIQ, EKG přístroje a bioptická sonda.

Mnohé z našich přístrojů jsou staršího typu a rádi bychom je obnovili. Kvůli finanční náročnosti jsou s obnovou přístrojů problémy, ne vždy se nám podaří získat z rozpočtu potřebnou částku, proto vítáme jakékoliv finanční příspěvky na konto dětského oddělení 0003482762/0800, variabilní symbol 325 15 081.

Na oddělení kojenecké a větších dětí, ale také na JIP, mohou být přijati zdraví průvodci dětí do 6 let věku. Běžně však přijímáme i rodiče dětí starších, v těchto případech však musejí rodiče svůj pobyt hradit.

V rámci dětského oddělení pracuje základní a mateřská škola, které zajišťují nezdravotnickou péči o hospitalizované děti kvalifikovanými pedagogy.

Dětské oddělení navštěvují pravidelně zdravotní klauni se svým programem a studenti s Institutu zdravotních studií UTB ve Zlíně.
Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn