Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Dětské oddělení

Dětské oddělení

JAKOU PÉČI POSKYTUJEME

Dětské oddělení je základním oborem lékařské nemocniční péče a poskytuje akutní péči. Patří k největším dětským oddělením v rámci kraje.
 

Poskytujeme zdravotní péči v širokém rozsahu od problematiky interní, přes chirurgickou, oční, ORL, ortopedickou, urologickou, gynekologickou, kožní, traumatologickou, stomatochirurgickou, neurologickou.
Zajištujeme péči i o pacienty potenciálně infekční. Dle Charty práv hospitalizovaných dětí je vhodné hospitalizovat všechny dětské pacienty na dětském oddělení.
 
Specifika oboru

  • Věkové rozpětí pacientů 0-18 let
  • Široké spektrum diagnoz /nutnost respektovat umístění na pokojích/
  • Zdraví průvodci
  • Zodpovědnost za nezletilé

Na lůžkovou část jsou přijímáni jak pacienti s akutními stavy, tak plánovaní za účelem vyšetřování a léčby. V rámci celého kraje zajišťujeme endoskopická vyšetření zažívacího traktu (gastroskopie, kolonoskopie), sonografie břicha, močových cest, srdce, holterové vyšetření krevního tlaku a EKG, pH metrie jícnu, urodynamické vyšetření močových cest.

V rámci dětského oddělení pracuje základní škola, která zajišťuje nezdravotnickou péči o hospitalizované děti kvalifikovanými pedagogy.

Dětské oddělení navštěvují pravidelně zdravotní klauni se svým programem a studenti z Institutu zdravotních studií UTB ve Zlíně. 

Přítomnost doprovodu u dítěte při hospitalizaci
 
Spolu s dítětem je možné hospitalizovat i doprovod nemocného dítěte (rodič, prarodič …). O přijetí doprovodu dítěte rozhoduje lékař, který se řídí zdravotním stavem dítěte, povahou onemocnění a volnou kapacitou lůžek pro doprovázející osoby. Hospitalizace doprovodu na standardním oddělení i JIP je hrazena ze zdravotního pojištění pacienta u dětí do 6 let.
 
U dětí nad 6 let věku již není pobyt doprovodu hrazen ze zdravotního pojištění, ale je možné hospitalizovat doprovod dítěte na jeho vlastní náklady, viz Ceník placených služeb.
 
Přednostně jsou přijímány kojící maminky, doprovod zdravotně postižených a dlouhodobě či opakovaně nemocných dětí. Doprovod je přijat k hospitalizaci vzhledem k potřebám dítěte, a proto se o dítě stará v plném rozsahu péče přesně dle pokynů ošetřujícího personálu.
 
Dítě je nemocné, proto musí trávit většinu dne na nemocničním lůžku a potřebuje především klid. Dítě by nemělo běhat po chodbách nebo navštěvovat jiné nemocné děti na dalších pokojích pro možný přenos infekce. Dítě nesmí zůstat bez dozoru, proto musí doprovod svůj odchod od dítěte vždy nahlásit službu konající sestře.
 
Hospitalizace nemocného dítěte má vždy přednost před hospitalizací doprovodu.
 
Doprovod dítěte nesmí trpět akutním onemocněním.
 
Během dne může být na oddělení po domluvě s ošetřujícím lékařem přítomen doprovod dítěte, a to bez nároku na lůžko i stravu. Doprovod musí respektovat režim oddělení a pokyny ošetřujícího lékaře.
Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn