KNTB logo

ZLÍNSKÝ KRAJ PODĚKOVAL ZDRAVOTNÍKŮM ZLÍNSKÉ NEMOCNICE ZA SKVĚLOU PRÁCI BĚHEM PANDEMIE ONEMOCNĚNÍ COVID-19

Zlínský kraj ocenil šest primářek a primářů včetně jejich týmů z Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně (KNTB) za jejich výjimečné nasazení a špičkovou péči, kterou poskytovali a poskytují pacientům s onemocněním covid-19. Slavnostní akt se uskutečnil v rámci koncertu s názvem Poděkování Zlínského kraje zdravotníkům.
„Naši zdravotníci nedělají svou práci kvůli pochvalám. Pomoc pacientům vnímají jako své poslání. Nicméně poděkování ze strany představitelů Zlínského kraje je určitě krásným gestem, kterého si velmi vážíme,“ konstatoval Michal Filip, předseda představenstva KNTB. „Chtěl jsem touto formou poděkovat nejen jménem svým, ale i celé Rady Zlínského kraje zdravotníkům za práci v době pandemie covid-19 a vyzdvihnout tím vše, co pro občany našeho regionu v této nelehké době udělali,“ vzkázal Radim Holiš, hejtman Zlínského kraje.
V době vrcholu koronavirové pandemie ošetřovala KNTB pacienty na osmi standardních stanicích a také na stanicích intenzivní a resuscitační péče. Opakovaně patřila mezi nejvytíženější nemocnice v rámci celé České republiky, přesto dokázala i dalším zdravotnickým zařízením pomáhat s tzv. covidovými pacienty. V listopadu 2020 hospitalizovala během jediného dne více než 250 pacientů s tímto onemocněním, celkem jich bylo více než téměř dva a půl tisíce. „Tato obrovská zátěž vyžadovala součinnost, entuziasmus, nasazení a obětavost veškerého personálu nemocnice,“ upozornil Michal Filip. Dodal, že kromě zdravotníků KNTB si velké poděkování za pomoc na covidových pracovištích zaslouží také studenti středních zdravotnických škol a Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, vojáci Armády ČR a členové Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje. 
 
V rámci Poděkování Zlínského kraje zdravotníkům byli z KNTB ocenění: 
 
doc. MUDr. Tomáš Gabrhelík, Ph.D., koordinátor pro intenzivní péče ZK, člen krizového štábu kraje i krizového štábu nemocnice, jehož tým poskytoval resuscitační a intenzivní péči pacientům s onemocněním COVID-19. Během 8 měsíců ošetřili 476 pacientů. 
 
Mgr. Terezie Koníčková, vrchní sestra anesteziologicko-resuscitačního oddělení. Na tomto oddělení se na péči o pacienty během 8 měsíců podílelo 148 nelékařských pracovníků, ať už kmenových zaměstnanců oddělení, nebo zaměstnanců jiných oddělení KNTB.  
 
MUDr. Zuzana Boháčová, primářka Centra klinické gerontologie, jejíž tým zahajoval péči o covid pozitivní pacienty a jako první v nemocnici budoval covidové oddělení. Během 9 měsíců tento tým zajišťoval péči na třech stanicích a ošetřil celkem 1010 pacientů.
 
MUDr. Pavol Skalka, primář Rehabilitačního oddělení. Jeho oddělení se zcela uzavřelo a zcela věnovalo péči o tzv. covidové pacienty. Rehabilitační oddělení poskytlo maximální možnou péči celkem 398 nemocným.
 
MUDr. Michal Pisár, primář oddělení urgentního příjmu a vedoucí lékař očkovacího centra. Očkovací centrum zahájilo provoz 4. ledna 2021 ve 20. pavilonu KNTB. Od 26. dubna zahájilo činnost Velkokapacitní očkovací centrum v prostorách PSG arény, od 16. srpna se očkuje opět v areálu KNTB. Na zajištění očkování se dosud podílelo 193 zaměstnanců z řad lékařů, sester a administrativních pracovníků. Do dnešního dne bylo naočkováno více než 140 tisíc zájemců. 

MUDr. Gustáv Ondrejka, primář plicního oddělení, jehož tým patřil k nejvíce vytíženým, organizačně zajišťoval odběrová místa, očkování především rizikových pacientů a také aplikaci schválených anticovid léků. Zajišťuje i ambulanci, která sleduje pacienty s dlouhodobými zdravotními problémy po onemocnění covid-19.  

PROHLÉDNĚTE SI NAŠI GALERII

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.