Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

ZLÍNSKÝ KRAJ PATŘÍ DLOUHODOBĚ K REGIONŮM S NEJNIŽŠÍM VÝSKYTEM TUBERKULÓZY V ČR

Tuberkulóza i nadále zůstává významným celosvětovým zdravotním problémem. Světová zdravotnická organizace vyhlásila 24. březen Světovým dnem boje proti tuberkulóze. Jeho cílem je upozornit na přetrvávající celosvětovou závažnost této choroby, která postihuje všechny země napříč kontinenty.
Ve vyspělých evropských zemích se dlouhodobě daří snižovat výskyt onemocnění. Stejná situace je dlouhodobě i v České republice. Nemocnost se pohybuje již několik let na velmi nízkých hodnotách, které jsou srovnatelné s nejvyspělejšími zeměmi.
„V Krajské nemocnici T. Bati byly v roce 2021 zachyceny 3 případy onemocnění u dospělých pacientů. Očkování je u nás doporučeno jen u rizikových dětí do jednoho roku, výskyt TBC u dětí je v České republice minimální. V roce 2021 bylo v krajské nemocnici očkováno 90 dětí,“ přiblížil Gustáv Ondrejka, primář Plicního oddělení KNTB. Očkování dospělých se již neprovádí. Velmi pečlivě se ale vyšetřují veškeré kontakty s potvrzenými případy infekce. Zlínský kraj patří dlouhodobě k regionům s nejnižším výskytem tuberkulózy v ČR. „V roce 2020 bylo v celém Zlínském kraji zjištěno jen 12 nemocných a nebylo hlášeno žádné úmrtí na toto onemocnění,“ upřesnil Gustáv Ondrejka, primář Plicního oddělení KNTB.
Mnohem větším problémem je ale tuberkulóza v rozvojových zemích a v zemích s nižším standardem zdravotní péče. Situaci navíc zhoršuje častá kombinace tohoto onemocnění s další významnou infekční nemocí, s infekcí HIV, která je často spjata se závažným fenoménem posledních let – migrací. „Ta může znamenat významné riziko importu infekce i do České republiky,“ upozornil Gustáv Ondrejka, primář Plicního oddělení KNTB.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky