Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

ZLÍNSKÝ GERIATRICKÝ DEN PROBĚHL I LETOS V TÉMĚŘ KOMPLETNÍM ROZSAHU, ALE S OPATŘENÍMI

Za velmi přísných hygienicko-epidemiologických opatření se uskutečnil už XXV. Zlínský geriatrický den. Navzdory komplikované situaci způsobené pandemií koronaviru se organizátorům z Centra klinické gerontologie Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně podařilo zrealizovat téměř kompletní odborný program. 

„Uspořádat konferenci za současné situace bylo odvážným rozhodnutím. Proto nás těší, že se nakonec vydařila. Jako úspěšnou ji hodnotíme my, organizátoři, i samotní účastníci,“ konstatoval Milan Forejtar, koordinátor konference a emeritní primář Centra klinické gerontologie krajské nemocnice ve Zlíně.

Pro zajištění ochrany zdraví přikročili organizátoři k celé řadě opatření. Každému z účastníků byla měřena teplota a musel vyplnit takzvanou dotazníkovou triáž, kterou byl hodnocen jeho zdravotní stav a možnost kontaktu s osobami postiženými onemocněním novým koronavirem SARS CoV-2 (dříve COVID-19), povinné bylo nošení roušek, k dispozici byla desinfekce, omezena byla kapacita přednáškového sálu. Z tohoto důvodu došlo i ke snížení počtu účastníků z původních 220 na 120. 

Odborný program nabídl 15 témat, mezi která patřily například Osteoporoza ve stáří, Hypertenze ve stáří, Cévní mozkové příhody a léčebné postupy, nebo třeba Ošetřovatelská péče o pacienta s bolestí a její specifikace. „Původně jsme měli v programu ještě o jedno téma více, ale přednášející se ze zdravotních důvodů, které nesouvisely s koronavirem, nakonec do Zlína nemohla přicestovat,“ doplnil Milan Forejtar.
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky