Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

Zlínskou porodnici zdobí panely s fotografiemi kojení

Zlínskou porodnici zdobí panely s fotografiemi kojení

Výstava nazvaná Kojení předčasně narozených dětí uvádí světový týden kojení, který začíná 1. srpna. Celkem 10 velkoformátových fotografií s krátkým edukativním textem bude v prostorách porodnice k vidění celý srpen.

Vkusné fotografie Silvie Valouškové, která má osobní zkušenost s předčasně narozeným synem, vznikly s cílem zviditelnit problematiku kojení a výživu předčasně narozených dětí. Výstavu pořádá ve spolupráci s Krajskou nemocnicí T. Bati ve Zlíně spolek Nedoklubko. „Rádi bychom kromě osvěty pomocí výstavy upozornili i na možnost dárcovství mateřského mléka, které je předčasně narozeným dětem podáváno, než se mamince rozjede laktace. Každá kapka této vzácné tekutiny je pokladem,“ řekla Radka Divoká z Nedoklubka.

Fotografka Silvie Valoušková fotí na oddělení pravidelně. „Fotografie na výstavě jsem pořídila v tomto roce a s cílem uspořádat takovou edukativní výstavu. Se zlínskou porodnicí a neonatologií mám úzké vazby od doby, co se mi tady narodil syn. Pořádám také Neocup, což je akce, jejíž výtěžek jde právě na péči o předčasně narozené děti.“

„Díky progresu medicíny, našich znalostí a vybavení, díky skvělému kolektivu, který tady pracuje, se nám daří předčasně narozené děti uvádět do života v dobrém stavu. Nejdůležitější je, že přežívají kvalitně, což v minulosti nebylo vždycky možné. Jsou to všechno drobci, kteří vážili při narození několik set gramů, a nakonec to zvládli. Největší satisfakcí je, když se nám ty děti po několika letech vrátí, vyhledají nás a jsou zcela v pořádku,“ konstatoval s úsměvem MUDr. Jozef Macko, primář Novorozeneckého oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně.

Výstava je teď umístěna v prostorách porodnice, později bude putovní. „Jednáme s městem Zlínem o umístění na dalším místě, poté bychom výstavu chtěli nabídnout ostatním městům, která mají perinatologická pracoviště.“ dodala Radka Divoká.

 

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky