KNTB logo

Zlínskou onkologii opět podpoří Růžový říjen v Obchodním domě Zlín

Obchodní dům Zlín i letos podpoří zlínskou krajskou nemocnici v boji s rakovinou prsu. Výtěžek z celoměsíční akce Růžový říjen poputuje Komplexnímu onkologickému centru Krajské nemocnice Tomáše Bati na zakoupení nových aplikačních křesel. Letošní novinkou navíc bude představení nejnovějšího operačního robota přímo v prostorách obchodního domu.

Do kampaně, jejímž neodmyslitelným symbolem se po celém světě stala růžová stužka, se zapojí Obchodní dům Zlín už potřetí. „Každé iniciativy, která podporuje prevenci a boj s rakovinou, si velmi vážíme. Konkrétně rakovinou prsu u nás ročně onemocní více než sedm tisíc žen. Čím dříve je nádor odhalen, tím větší je šance se vyléčit. Právě proto je prevence a osvěta velmi důležitá,“ uvedla primářka Onkologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně MUDr. Markéta Pospíšková.

Letos bude veřejnost ještě více vtažena „do hry“. Krajská nemocnice totiž připravila v rámci Růžového října pro návštěvníky Obchodního domu Zlín v termínu 2. až 3. října představení nejnovější verze robotického systému pro chirurgické operace Da Vinci firmy Synektik. Demo verze přístroje bude umístěná přímo v obchodní pasáži a zájemci si budou moci vyzkoušet, jak šikovní musí být operatéři, aby zvládli robotickými rameny něco uchopit nebo zvednout. Profesionální přístroj již nemocnice zakoupila, nejčastěji ho budou používat odborníci z oborů urologie, gynekologie a chirurgie, z větší míry právě u operací onkologických pacientů, jimž je věnována akce Růžový říjen. A co vlastně znamená? Z každého říjnového nákupu v prodejnách Obchodního domu Zlín poputuje koruna na transparentní účet ve prospěch Komplexního onkologického centra Krajské nemocnice T. Bati.

Některé podniky také připravují pro návštěvníky speciální „růžové nabídky“. Bistrotéka Valachy připravila speciální edici růžových dezertů stejně jako Eiscafe Delikana nebo KAFE NA ROHU, které nabídne i růžové kávové nápoje. V Baru 1931 si zájemci mohou celý měsíc dát dva speciální růžové drinky, La Formaggeria Gran Moravia bude mít akci na italské růžové víno, prodejna Víno To Go nabídne růžová vína v akci 1 + 1 zdarma. Květinářství House Deco & Flower na přání zabalí kytice do růžového balení a nabídne růžová mýdla a svíčky, Knihkupectví Beta Dobrovský tradičně připraví růžovou výzdobu, obchod Veselá veverka růžové balíčky zdravého mlsání a do růžové se „oblékne“ také vystavený vůz z Euro Car Zlín.

Díky světelné a květinové výzdobě zrůžoví i pasáž Obchodního domu. „Máme radost, že se k nám opět připojí také zlínští fotbalisté a hokejisté. Oba kluby na kampaň upozorní při některém ze zápasů a připojí výtěžek ze vstupného. Loni vynesl Růžový říjen 187 tisíc korun, které přispěly k vybudování nové onkologické ambulance,“ doplnila manažerka Obchodního domu Zlín Soňa Ondřejová.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.