Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

Zlínská porodnice začala používat porodní gauč

Gynekologicko-porodnické oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně je teprve šestou porodnicí v České republice a jedinou ve Zlínském kraji, která začala používat porodní gauč. Ten umožňuje rodičkám vyhledat si svou individuální polohu pro nejjednodušší a nejbezpečnější příchod miminka na svět.

Slovo gauč asi v mnohých vyvolá v souvislosti s porodem smíšené pocity. Opak je ale pravdou. Pro nastávající maminky je porodní gauč velkou pomocí a jedinečnou pomůckou, která může díky variabilitě poloh i usnadnit porod. „U nás ve zlínské porodnici se snažíme individuálně věnovat každé jednotlivé rodičce, a pokud je to jen trochu možné, vyjít vstříc jejím potřebám. Variabilní a velký porodní gauč nám pomůže zajistit jim ještě větší komfort a individualitu porodu,“ říká MUDr. Vladimír Kalist, primář Gynekologicko-porodnického oddělení Krajské nemocnice T. Bati.

Gauč je dostatečně velký, takže v těsné blízkosti rodičky může být i její partner nebo jiný doprovod. „Gauč nám přivezli v pondělí večer, nainstalovali jsme ho na porodní sál, a ještě ten večer na něm proběhl přirozený porod. Maminka byla velmi spokojená, pochvalovala si především možnost zkusit si najít nejvhodnější polohu, ve které miminko přijde na svět. Nakonec zvolila polohu na boku,“ popisuje s úsměvem Bc. Ivana Cvičková, vrchní sestra Gynekologicko-porodnického oddělení Krajské nemocnice T. Bati a dodává, že prvním miminkem, narozeným na porodním gauči, byl krásný kluk Honzík s porodní váhou 3.870 gramů.

Gauč je vlastně vysoká matrace rozdělená na tři díly, které se dají různě polohovat. Každé ženě tak umožní zaujímat při porodu přirozené polohy. Může například klečet, různě se opírat, ale také ležet nebo být na čtyřech.

Porodní gauč doputoval do Zlína z Velké Británie (vyrábí se tam, je běžnou součástí porodních domů) a a zlínské porodnici ho věnovala Trinity Bank. „V Trinity Bank se snažíme zlepšovat a měnit svět kolem sebe a být inspirací pro ostatní. Podpora mateřství, výchovy dětí a rodiny je jedna z našich důležitých priorit. Individuální přístup zlínské nemocnice k maminkám při porodu, snaha vyjít vstříc jejich potřebám a zajištění maximálního komfortu, nás proto velmi oslovily. Věříme, že unikátní porodní gauč se postupně stane součástí dalších nemocnic v České republice,” dodává zakladatel Trinity Bank Radomír Lapčík. 

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky