Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Zlínská nemocnice spustila akci Daruj krev s VITARem, na dárce v lednu čekají dárky

6.1.2020

Akcí Daruj krev s VITARem zahájilo Hematologicko-transfúzní oddělení v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně rok 2020. Každý, kdo sem přijde v průběhu ledna darovat krev, se může těšit na dárek v podobě vitamínů od této společnosti. 

„Dárců krve si velmi vážíme a dárky z naší produkce jim chceme za jejich ochotu poděkovat. Přitom věříme, že vitamíny, které vyrábíme, jim pomůžou odstartovat nový rok ve zdraví,“ prohlásil Vladimír Polášek, generální ředitel společnosti VITAR. „Vitamíny jsou pro naše dárce příjemným bonusem, za který VITARu děkujeme. Vážíme si toho, že se s námi tato společnost rozhodla spolupracovat,“ sdělila Jana Pelková, primářka Hematologicko-transfúzního oddělení krajské nemocnice.

Leden nebyl pro spolupráci vybrán náhodou. Jde o měsíc, během kterého nemocnice každoročně pociťuje nedostatek dárců krve. Řada z nich, často pod tlakem atmosféry Vánoc, chodí darovat v prosinci, další jsou vinou chladného počasí nachlazení či nemocní a na transfuzní stanici tak nemohou přijít. „Věříme, že akce Daruj krev s VITARem k nám přivede více dárců, než je v lednu obvyklé. Budeme za to opravdu rádi, protože krev je stále potřeba. Jsou operace, při kterých se jí spotřebuje i několik litrů. Chci proto poprosit, kdo z dárců může svou návštěvu naplánovat na leden, ať to udělá,“ vzkázala Jana Pelková.

Společnost VITAR vznikla v roce 1990 ve Zlíně. Vitaminy a další doplňky stravy nabízí v lékárnách i v běžné obchodní síti a vyváží je také do téměř 40 zemí světa. Dárci krve, kteří přijdou na „transfúzku“ ve Zlíně v lednu, dostanou balení vitamínů ihned po odběru. 
 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn