Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

ZLÍNSKÁ NEMOCNICE OTEVÍRÁ OSMOU COVIDOVOU STANICI A ZAČÍNÁ OMEZOVAT TAKÉ AMBULANTNÍ PÉČI

Počty covid pozitivních pacientů hospitalizovaných v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně se blíží stejným hodnotám, jaké byly na vrcholu podzimní vlny pandemie. Z necelých dvou set standardních covidových lůžek na sedmi stanicích je aktuálně volných 24, v intenzivní péči je situace ještě horší a volné zbývají pouze jednotky lůžek. Zlínská nemocnice už zítra otevře osmou covidovou stanici, další možnosti rozšíření kapacit bude vzhledem k nemocnému personálu hledat jen obtížně. Po odložení plánovaných operací tak některá oddělení začínají omezovat také ambulantní péči, lidé by měli do nemocnice směřovat pouze v akutních a nutných případech.

„Už od Vánoc přijímá zlínská nemocnice v průměru šestnáct covid pozitivních pacientů denně. Samozřejmě nějaké pacienty také propouštíme, ale počet lidí hospitalizovaných na našich covidových stanicích za posledních deset dnů vzrostl o třetinu. Navíc se situace zhoršuje v intenzivní péči, tam už jsou ve všech pěti nemocnicích v kraji čísla prakticky stejná, jako na začátku listopadu, kdy u nás podzimní vlna vrcholila,“ podotkl Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje a ředitel Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně.
 
Už před vánočními svátky nemocnice opět pozastavila všechny plánované operace a v těchto dnech začíná omezovat také ambulantní péči. „Domluvili jsme se s primáři jednotlivých oddělení že bude nutné omezit provoz ambulancí minimálně do poloviny ledna pouze na nezbytnou péči. V izolaci máme teď v souvislosti s covidem asi osmdesát zdravotníků, celkově nám jich provozu i s jinými diagnózami chybí dvě stovky. Právě personál je klíčový pro udržení provozu nemocnice v oblasti akutní a covidové péče a jeho nedostatek nás nejvíce limituje při otevírání nových covidových lůžek, která už teď tvoří zhruba třetinu z celkové lůžkové kapacity nemocnice,“ popsal Radomír Maráček. 
 
Ambulantní péči pouze na akutní případy omezuje například zlínská urologie, gyenkologie, chirurgie, ortopedie, ale i další obory. „Nemocnice nejsou teď určitě bezpečným místem zejména pro rizikové skupiny, jako jsou právě starší lidé nebo lidé s chronickými onemocněními. Byli bychom rádi, pokud by návštěvu u nás, pokud je to jenom trochu možné, odložili. Přijít by měli pouze v akutních a nutných případech,“ zdůraznil Radomír Maráček. Podle jeho slov stále platí, že lidé s příznaky onemocnění covid-19 by neměli jít do nemocnice, ale měli by v první řadě kontaktovat svého praktického lékaře a s ním se domluvit na dalším postupu. „Musíme chránit naše zdravotníky a také další pacienty minimálně do doby, než bude alespoň část populace pročkovaná. Stále patříme k nejpostiženějším regionům v rámci České republiky a situace se zatím nadále zhoršuje. Lidé teď našim zdravotníkům, kteří jsou už hodně unavení, nejvíce pomohou právě dodržováním opatření a odpovědným přístupem,“ doplnil.
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky