KNTB logo

Zlínská krajská nemocnice má jeden z nejmodernějších SPECT/CT v ČR

Zlínská krajská nemocnice má jeden z nejmodernějších SPECT/CT v ČR

Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně uvedla slavnostně do provozu nejnovější a nejmodernější verzi SPECT/CT. Jedná se o špičkový hybridní přístroj s mnoha možnostmi využití a řadou unikátních aplikací.

Moderní SPECT/CT kamera firmy Siemens Healthineers je kombinována s plnohodnotným 16 vrstvým CT přístrojem, který může zároveň sloužit i jako záložní výpočetní tomograf pro celou nemocnici.

„Pomocí této hybridní kamery jsme schopni provádět celou řadu vyšetření, především u onkologických a kardiologických pacientů, jejichž počet každoročně vzrůstá. Aby bylo možné scintigrafická vyšetření provádět, je nutné do těla pacienta vpravit malé množství radiofarmaka. To se následně krátkodobě vychytává v orgánech, které chceme vyšetřit. Díky vysoké citlivosti této nejnovější dvoudetektorové kamery, můžeme dávku radiofarmaka snížit a rovněž zkrátit čas vyšetření. Hybridní SPECT/CT dokáže zobrazit funkci či metabolickou aktivitu orgánů a zároveň pomocí CT poskytne přesné anatomické informace, například o patologickém ložisku, uzlině a podobně,“, uvedla primářka Oddělení nukleární medicíny Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně MUDr. Andrea Bronczková, MBA.

V takové hardwarové i softwarové konfiguraci je přístroj jednou z nejlépe vybavených SPECT/CT kamer v České republice. „Přístroj jsme pořídili za téměř 40 milionů korun včetně plného servisu na dalších šest let. (včetně DPH) Bude to obrovský přínos pro pacienty nejen ze Zlína, ale z celého Zlínského kraje. Díky vyšetření na něm bude možné rozpoznat řadu začínajících, především onkologických onemocnění, včas,“ doplnil ředitel a předseda představenstva Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Ing. Jan Hrdý.

Jednou z nejvýznamnějších inovací nejmodernějšího SPECT/CT je software xSPECT Bone pro vyhledávání kostních lézí založený na algoritmu, který nepoužívá žádný z jiných výrobců onkologických softwarů na trhu.

 „Tato aplikace je pro nás velkým benefitem, protože umožňuje zobrazit kostní struktury a jejich patologické změny v maximálním možném rozlišení, a tím dřívější a přesnější rozpoznání například kostních metastáz, které se objevují u řady nádorů. To pak dává možnost onkologům rychle zahájit nebo přizpůsobit onkologickou či jinou léčbu,“ doplnila primářka Andrea Bronczková. „A nemohu opominout také speciální kardiologický software, pomocí něhož dokážeme podat kardiologům cenné informace o ischemické chorobě srdeční u rizikových pacientů.“

 

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.