Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

ZLÍN PŘIVÍTÁ ODBORNÍKY V OBORU KLINICKÁ BIOCHEMIE

Do Zlína míří špičkoví odborníci v oboru klinická biochemie. Od neděle 10. do úterý 12. října se zde uskuteční XV. celostátní sjezd České společnosti klinické biochemie, nad kterým převzala záštitu Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně (KNTB). Akce bude mít mezinárodní účast.
„Klinická biochemie je dynamicky se rozvíjejícím oborem medicíny s rostoucím významem. Odborný program, během kterého otevřeme celu řadu témat, budou tvořit prezentace a přednášky. Ty jsou vynikající, pokud po nich následuje také bohatá a kritická diskuse. Věřím, že právě takové přednášky nás čekají,“ sdělil Tomáš Šálek, prezident XV. celostátního sjezdu a primář Oddělení klinické biochemie a farmakologie KNTB. Dodal, že jeden z hlavních bloků sjezdu se bude věnovat diagnostice a sekundární prevenci močových kamenů, na které se jeho oddělení specializuje, a to jak po stránce laboratorní, tak po stránce klinické.
Důležitou součástí programu bude ocenění klinických biochemiků, kteří posunuli obor dál a reprezentují ho skvěle v České republice i zahraničí. Patří mezi ně dlouholetá, dnes již bývalá vedoucí laborantka klinické biochemie Baťovky Zdeňka Pešáková. „Zasloužila se o výchovu několika generací zdravotních laborantů v našem kraji. Byla vždy příkladem pro svou pečlivost a lásku k profesi,“ upozornil Tomáš Šálek. 

Klinická biochemie je specializované odvětví medicíny zaměřené na zkoumání základních biochemických procesů v lidském těle, a to jak z hlediska zdraví, tak i léčení nemocí či prevence. Oddělení klinické biochemie a farmakologie KNTB zvládá jako jediné ve Zlínském kraji stanovení oxalátů, citrátů a amonného kationtu v moči a rozbory močových kamenů metodou infračervené spektroskopie. Metabolická ambulance klinické biochemie léčí cca 400 pacientů, z nichž někteří přijíždí ze sousedních i vzdálených krajů České republiky. Více informací lze nalézt na webovém odkazu https://www.kntb.cz/oddeleni-klinicke-biochemie.   

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky