KNTB logo

ZDRAVOTNÍCI Z BAŤOVKY PODALI UŽ VÍCE NEŽ 150 000 DÁVEK VAKCÍNY PROTI ONEMOCNĚNÍ COVID-19

Počet dávek vakcín proti onemocnění covid-19 podaných zdravotníky Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně dnes překročil číslo 150 000. Baťovka tak svou aktivitou a nasazením významně přispívá k ochraně obyvatel Zlínského kraje před touto nemocí. 
„I pro nás jde o významný milník, za dosažením počtu 150 000 aplikovaných dávek stojí obrovské úsilí našich zaměstnanců, externích spolupracovníků a celého organizačního týmu, který očkování zajišťuje. Jim všem patří obrovské poděkování,“ vzkázal Michal Pisár, primář urgentního příjmu zlínské nemocnice a koordinátor očkovacího centra.
S očkováním proti onemocnění covid-19 začala Baťovka hned zkraje letošního roku, kdy dostala první vakcíny. Počet aplikovaných dávek se začal rychle zvyšovat po 26. dubnu, kdy ve spolupráci se Zlínským krajem otevřela Velkokapacitní očkovací centrum ve zlínské PSG aréně. V době největšího zájmu v něm dokázal tým zdravotníků naočkovat až 1 200 lidí denně. Celkem se ve Velkokapacitním očkovacím centru podařilo aplikovat do polovina srpna, kdy byl jeho provoz ukončen, cca 100 000 dávek vakcíny. 
Od uzavření centra v PSG aréně realizuje Baťovka očkování ve svém areálu. Očkovací centrum je zřízeno v 1. pavilonu (U14). „V posledních týdnech registrujeme zvyšující se zájem o očkování, za což jsme rádi. Vakcína je v současnosti nejúčinnější ochranou před nemocí covid-19. Kapacita našeho očkovacím centru je dostatečná, volné termíny máme i na další den, “ konstatoval Michal Pisár.
S propagací očkování jako nejúčinnější ochrany proti nemoci způsobené novým typem koronaviru pomáhají i dobrovolníci. Například osmnáctiletý Radim Kastner, student čtvrtého ročníku střední zdravotnické školy ve Zlíně, spustil kampaň, ve které vyzývá k očkování formou plakátu, připomínajícího nábory americké armády za II. světové války. „Plakát má představovat sílu, odvahu a nezlomnost zdravotních sestřiček, a všech ostatních zdravotníků, kteří každý den bojují proti covidu. Tímto způsobem je chci podpořit a vyjádřit jim svůj obdiv. Hlavním nápisem „My to zvládneme“ zase odkazuji na lepší budoucnost. Tu si ale musíme vytvořit sami, a to i tím, jak se v této složité době rozhodneme,“ vysvětlil Radim Kastner záměry své aktivity. 
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.