Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

Zájem o vasektomii stoupá

Zájem o vasektomii stoupá

Vasektomii jako mužskou antikoncepci si dříve dokázal představit jen málokterý muž. Primář Urologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně MUDr. Martin Kučera však potvrdil, že zájem mužů se zvyšuje. V současné době provádějí na oddělení až tři takové zákroky měsíčně, průměrný věk zájemců je kolem 35 let a výše.

Operace se ve většině případů provádí ambulantně v lokální anestezii. Lze se však domluvit i na celkové anestezii, záleží na preferencích klienta.

„Převážně přicházejí muži, kteří jsou velmi dobře informovaní o tomto zákroku i dalších variantách antikoncepce. Vasektomii volí často jako jednu z posledních možností v rámci partnerské dohody,“ zmínil primář a urolog Martin Kučera a dodal: „Zákrok není nijak náročný, pacient by si měl naplánovat dva až tři dny volna, kdy je dobré odložit namáhavou práci. Muži se hodně ptají, zda existují nějaké nežádoucí účinky. Žádné neregistrujeme, tvorba spermií i nadále pokračuje, je ale v rovnováze s jejich přirozeným odbouráváním. Velikost varlat ani množství vyprodukovaného testosteronu se nemění, libido je zachováno. Vliv na erekci tato operace nemá, pouze se sníží množství ejakulátu. Výjimečně si pacienti stěžují na přechodný tlak ve varlatech, který nastává po orgazmu.“

Existuje však cesta zpět, pokud bude muž chtít opět plodit děti? „Možností je zprůchodnění chámovodů mikrochirurgickou metodou, kdy se podvázané konce chámovodů našívají zpět k sobě. Jedná se o poměrně složitou a nákladnou operaci prováděnou pod operačním mikroskopem s úspěchem 50-70 procent. V naší nemocnici tento výkon neprovádíme, věnují se mu operatéři ve specializovaných urologických centrech,“ doplnil primář urologie zlínské krajské nemocnice Martin Kučera.

Vasektomie není hrazena zdravotními pojišťovnami, pacient si zákrok hradí sám. V Krajské nemocnici T. Bati stojí 7.350 korun.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky