Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

ZAČAL SVĚTOVÝ TÝDEN KOJENÍ NEMOCNICE VE ZLÍNĚ JE VELKÝM PROPAGÁTOREM TÉTO VÝŽIVY DĚTÍ

„Mateřské mléko je úžasná tekutina, pro zdravý vývoj dítěte nenahraditelná. Lze vyjmenovat tisíc důvodů, proč by měly maminky své potomky kojit,“ uvedl Jozef Macko, primář Novorozeneckého oddělení zlínské nemocnice. Od 1. do 7. srpna se ve více než 170 zemích připomíná Světový týden kojení. Akce je zaměřená na podporu této nejpřirozenější výživy malých dětí. V České republice na ni naváže i Národní týden kojení, a to v termínu od 20. do 26. září.
Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně (KNTB) patří mezi velké propagátory kojení. „Mateřské mléko obsahuje potřebné látky pro správný fyzický i psychický růst dítěte, chrání ho před mnoha nemocemi, je prevencí proti vzniku obezity, alergií nebo vysoké hladiny cholesterolu. Kojení je prospěšné je i pro samotné maminky, Třeba tím, že je chrání před rakovinou prsu, vaječníků a osteoporózou. Kojení také přispívá k pokračování silného pouta mezi dítětem a matkou, což je po porodu také nesmírně důležité,“ upozornil Jozef Macko, primář Novorozeneckého oddělení zlínské nemocnice.
O přednostech kojení se snaží zlínští zdravotníci přesvědčit i maminky během jejich pobytu v porodnici. A daří se jim to, protože 95 procent maminek při propuštění domů své děti kojí. „Aktivně s nimi v tomto směru pracujeme. Vysvětlujeme jim výhody pro jejich dítě i pro, zbavujeme je strachu, pokud je mají, pomáháme je takzvaně rozkojit, tedy spustit tento výživový proces. Za vysoké procento maminek, které své potomky začnou u nás kojit, jsme samozřejmě moc rádi,“ konstatoval Josef Macko.
Další informace ke kojení lze nalézt například na webových stránkách http://www.kojeni.cz/liga.php.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky