Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

VÝSLEDKY TESTŮ BY MĚLY BÝT K DISPOZICI RYCHLEJI, VZORKY UŽ ZAČALA TESTOVAT I NAŠE LABORATOŘ

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně začala v tomto týdnu testovat vzorky na nákazu novým typem koronaviru. Oddělení lékařské mikrobiologie zlínské nemocnice se zařadilo mezi více než třicítku laboratoří, které projevily zájem se do testování zapojit a v současné době splňují přísné podmínky na kvalitu analyzování vzorků dané Státním zdravotním ústavem České republiky. Včera už laboratoř zpracovala prvních sedmadvacet vzorků, během dneška testuje dalších třiaosmdesát. Výhodou je, že by se lidé ze Zlínského kraje, u nichž jsou vzorky odebírány na základě doporučení krajských hygieniků, měli výsledky testů dozvědět rychleji.

„Dosud jsme odebírané vzorky posílali na vyhodnocování do laboratoří v Ostravě, což je náročné jednak logisticky, ale především se požadavky na testy kumulovaly a na výsledky jsme museli čekat. Testování v laboratoři našeho oddělení mikrobiologie nám umožní zanést výsledky ihned do našeho informačního systému, takže je máme okamžitě k dispozici a můžeme je rychleji sdělit pacientovi. Testujeme zatím vzorky odebírané našimi zdravotníky a také vzorky z Uherskohradišťské nemocnice, limitováni jsme v tuto chvíli hlavně počtem testovacích sad, které máme k dispozici,“ uvedl Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje.

Oddělení lékařské mikrobiologie Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně má laboratoře vybavené potřebnými analyzátory a má k dispozici také erudovaný personál. „Splnili jsme všechny požadavky Národní referenční laboratoře a máme i potřebné certifikace. Dnes už analyzujeme přes osmdesát vzorků. Personální kapacitu také máme, s útlumem plánované péče v nemocnic ubývá i požadavků na jiné laboratorní analýzy. V současné době je ale problém se zásobováním od externích dodavatelů, kteří nám nejsou schopni garantovat, kdy nám testovací sady dodají v potřebném množství,“ podotkla Nataša Bartoníková, primářka oddělení.

V České republice je v současné době 36 laboratoří, které jsou zapojeny do testování vzorků na nákazu novým typem koronaviru. Ve Zlínském kraji je taková laboratoř jediná právě v Krajské nemocnici Tomáše Bati a aktuálně testuje i pro nemocnici v Uherském Hradišti. Vzorky z dalších dvou nemocnic Zlínského kraje ve Vsetíně a Kroměříži jsou k testování posílány do laboratoří v Ostravě. 
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky