Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

VOJÁCI POSKYTUJÍ V KNTB ÚČINNOU POMOC

Janu Rábelovi se v posledních dnech zcela změnil život. Neplní vojenské úkoly a povinnosti u 73. tankového praporu v Přáslavicích u Olomouce, ale stará se ve zlínské nemocnici o pacienty s onemocněním covid-19. A to jak při denních, tak i nočních službách.

„Polohuji pacienty, pomáhám s jejich hygienou, připravuji pokoje a nápoje. Těch povinností je hodně a mě tahle práce naplňuje,“ svěřil se Jan Rábel, který je velitelem čtyřčlenného oddílu z Přáslavic, který pomáhá v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně od čtvrtka minulého týdne.
Práce na covidovém oddělení není pro tohoto desátníka žádnou novinkou. Při předchozí vlně tohoto onemocnění pomáhal v nemocnicích v Bohumíně a Novém Jičíně. Když zdravotnická zařízení začala znovu žádat Armádu České republiky o pomoc se zvládáním rychle narůstajícího počtu pacientů, hned se přihlásil. „Vnímám, že jsem tady potřebný. A moc se líbí kolektiv, ve kterém pracuji. Okamžitě mě přijal za svého člena,“ pochvaluje si vztahy na covidovém oddělení na ARIM II, na které byl zařazen.
Čtyři vojáci představují pro Baťovku účinnou pomoc. Personálu je kvůli nemocnosti a karanténám nedostatek a každá ruka, která umí pomoci s péči o často nemohoucí pacienty je vítaná. „Jsme za pomoc Armádě ČR opravdu vděční. A moc chválíme vojáky, které k nám poslali, jsou opravdu šikovní a ochotní. Dokáží zvládat povinnosti, které vykonávají sanitáři. Jsou pro nás velkou pomocí,“ vzkázala Kamila Slabáková, náměstkyně ošetřovatelské péče v KNTB. 
Čtveřice vojáků bude v KNTB pomáhat s covidovými pacienty do 2. prosince, poté by je mělo nahradit dalších deset příslušníků Armády České republiky. 
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky