Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Vojáci pomáhají v Baťovce i v lednu

3.1.2022

Spolupráce mezi Krajskou nemocnicí T. Bati ve Zlíně (KNTB) a Armádou České republiky pokračuje i na počátku roku 2022. S péčí o tzv. covidové pacienty pomáhá v lednu šest vojáků. Nahradili pět svých kolegů, kteří ve zlínské nemocnici působili v prosinci.
Baťovka je aktuálně na prvním místě mezi tuzemskými nemocnicemi v počtu covidových pacientů. Pokračování spolupráce s armádou proto vítá. „Stále máme obsazená lůžka intenzívní péče, pomoc vojáků je proto pro nás velmi potřebná. Své povinnosti dokáží perfektně zvládat, nahrazují sanitáře. Také fakt, že s námi zůstávají i v novém roce, je pro nás velkou vzpruhou. Za pomoc a celkový přístup jsme Armádě České republiky velmi vděční,“ prohlásila Kamila Slabáková, náměstkyně ošetřovatelské péče v KNTB.
Velký vděk ze strany Baťovky patří i zdravotníkům z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje, kteří od druhé poloviny minulého roku pomáhají v odběrovém stanu. Také tato spolupráce pokračuje. V KNTB nadále působí i středoškolští a vysokoškolští studenti, a to jak v rámci svých praxí, tak i pracovních dohod.
 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn