Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

Velký úspěch pro zlínskou neonatologii v KNTB

Novorozenecké oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně, respektive její perinatologické centrum, slaví velký úspěch! Prestižní cenu Purpurové srdce totiž získali v kategorii lékař a sestra primář tohoto oddělení Jozef Macko a vrchní sestra Marcela Pumprlová.

Cena Purpurové srdce se původně udělovala vojákům jako ocenění za zranění v boji. Tento symbol bojovnosti a odvahy „převzali“ i rodiče nedonošených dětí na celém světě. V České republice cenu uděluje nezisková organizace Nedoklubko, které pomáhá rodinám předčasně narozených dětí, podporuje neonatologická centra a zvyšuje informovanost veřejností s problematikou předčasných porodů. Letos poprvé bylo ocenění uděleno v kategorii Cena rodičů. Lidé napříč ČR tak mohli hlasovat pro „svého“ lékaře a sestru. A právě v této kategorii zvítězili Jozef Macko a Marcela Pumprlová.

„Jsem šťastná za každé ocenění naší práce. Každý den se probouzím s pocitem, že to, co děláme, je nejkrásnější zaměstnání a poslání, a teď i s vědomím, že ho děláme dobře. Získat ocenění navržené rodiči je to nejúžasnější, co mě v mé kariéře mohlo potkat. Uznání mi dává ještě větší odhodlání a závazek do budoucna. Je pro mě ctí být součástí této "komunity“, pečující o nejmenší a nejkřehčí pacienty. Ocenění však patří všem mým kolegyním, lékařům, sanitářům...bez nich by to nešlo,“ komentuje své vítězství vrchní sestra Novorozeneckého oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Mgr. Marcela Pumprlová.

„Ocenění si velmi vážím a beru ho jako ohodnocení dlouholeté práce všech kolegů na zlínské neonatologii. Když nám někdo svěří své dítě, cítíme, jak tíha odpovědnosti stoupá, ale je to také úžasné privilegium, když můžeme něco změnit k lepšímu. Důležitou součástí naší práce jsou ale právě rodiče. Ve většině případů velcí bojovníci, kteří by si také zasloužili cenu,“ říká MUDr. Jozef Macko, Ph.D., primář Novorozeneckého oddělení Krajské nemocnice T. Bati, který příští rok „oslaví“ třicátý rok práce ve zlínské krajské nemocnici a ocenění Purpurové srdce získal již podruhé.

MUDr. Jozef Macko, Ph.D. a Mgr. Marcela Pumprlová s cenou Purpurové srdce

 

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky