Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

VE ZLÍNSKÉ PORODNICI SE LONI NARODILO OPĚT VÍCE DĚTÍ, TŘI DESÍTKY MAMINEK ZÁPASILY S COVIDEM

V Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně se v loňském roce narodilo celkem 2 212 dětí. Zlínská porodnice je největší v regionu co do počtu narozených dětí. Ve srovnání s rokem 2019 tam počet novorozenců narostl o 88. Desítku z více než dvou tisíc porodů provázela přísná epidemiologická opatření, v těchto případech totiž rodily maminky, které aktuálně procházely onemocněním covid-19.

„Z hlediska počtu narozených dětí a také při meziročním srovnání počtu porodů máme za sebou úspěšný rok. Musíme ale také přiznat, že byl velice náročný, a to zejména kvůli pandemii koronaviru a omezením nebo opatřením, která s ní souvisela. Od března do prosince u nás porodilo celkem deset covid pozitivních maminek, za stejnou dobu se pak u dvaadvaceti dalších maminek potvrdila pozitivita během hospitalizace po porodu,“ shrnul Martin Trhlík, primář Gynekologicko-porodnického oddělení Krajské nemocnice T. Bati.

Porodů se ve Zlíně v roce 2020 uskutečnilo dohromady 2 160, přičemž v 599 případech šlo o císařské řezy. „Jako zajímavost můžeme uvést, že 176 porodů jsme odvedli v centru porodní asistence, šlo tedy o porody vedené pouze porodní asistentkou. Mezi maminkami je o tento způsob vedení porodu velký zájem a dá se říci, že stále narůstá, “ upozornila Kateřina Slováčková, vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení. 
 
Mezi narozenými dětmi bylo v loňském roce více chlapců, těch přišlo na svět 1 127, zatímco děvčat 1 085. Pro své ratolesti volili rodiče spíše tradiční česká jména. U chlapců byly nejčastějšími volbami Jakub (63 případů), Matyáš (52) a David (45), mezi dívčími jmény vítězily (Eliška (45), Natálie (34) a Anna (33). Dvojčat se v roce 2020 narodilo ve Zlíně celkem 50, což je o dva případy více než v roce 2019. Do statistik za loňský březen se ve zlínské porodnici zapsala i jedna trojčata.
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky