Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

Ve spolupráci s KNTB vznikl inovativní kojící a přebalovací box

České studio Archetypo, zabývající se mimo jiné inkluzivním designem, představilo již v roce 2022 jedinečné řešení pro maminky s dětmi – inovativní přebalovací a kojící box NOOK MAMA, umožňující diskrétní péči o miminko ve veřejném prostoru. To vše v soukromí a pohodlí, avšak bez vyčlenění z okolního dění. Ve spolupráci s Krajskou nemocnicí Tomáše Bati ve Zlíně, konkrétně s Novorozeneckým a Gynekologicko-porodnickým oddělením KNTB, kde je box v prostorách u ambulancí umístěný, a na základě těchto reálných zkušeností, nyní přišlo studio s dalšími vylepšeními, která uplatnilo ve vývoji nové modelové řady – NOOK MAMA Mark 2.

„Naše nemocnice se ráda stala prvním místem pro moderní přebalovací a kojící box Studia Archetypo. Kojení na veřejnosti je často diskutováno a mnohé maminky vítají prostor, kde mají s dítětem trochu soukromí,“ uvádí MUDr. Jozef Macko, Ph.D., primář Novorozeneckého oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně. Vrchní sestra Gynekologicko-porodnického oddělení KNTB

Bc. Ivana Cvičková k tomu dodává: „NOOK MAMA box je velkým přínosem pro naše oddělení. Maminky ho hodně využívají a velmi kladně hodnotí, že tady mohou komfortně a diskrétně nakojit i přebalit své děti. Box pro ně zajišťuje soukromí, což nám předtím v čekárně u ambulancí chybělo.”

„Umístění NOOK MAMA Mark 1 ve zlínské krajské nemocnici jsme vnímali jako velký krok a zároveň jakousi zátěžovou zkoušku, která měla funkčnost našeho řešení ověřit v praxi. Díky hodnotným podnětům od personálu nemocnice i maminek, jež náš kojící a přebalovací box využívaly, jsme dostali skvělou příležitost přizpůsobit výrobek jejich potřebám ještě více. Společně s KNTB jsme tak začali vyvíjet mladšího bratra NOOK MAMA – model Mark 2.” říká Filip Markytán ze studia Archetypo.

Nové řešení a design věnuje pozornost vnitřnímu prostoru boxu. Plocha přebalovacího pultu, sedák kojícího křesla i všechny vnitřní stěny jsou nyní opatřené čalouněním z hygienické koženky. Změnou prošel i materiál nosných stěn, kdy využívá kvalitní LTD desky s volitelným dekorem lamina. NOOK MAMA Mark 2 je celkově méně náročný na údržbu, zaručuje odolnost a poskytuje optimální řešení vhodné k umístění do jakýchkoliv veřejných prostor s vysokým vytížením i přísnými nároky na hygienu.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky