Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

V NEMOCNICÍCH ZLÍNSKÉHO KRAJE VOLILO ŠESTATŘICET PACIENTŮ, K JEDNOMU Z NICH MUSELA SPECIÁLNÍ KOMISE

V ochranných oblecích, s respirátory, štíty, rukavicemi a také se zvláštními přenosnými volebními schránkami vstupovala dnes dopoledne speciální volební komise na jeden z nemocničních pokojů Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Přísná hygienická opatření byla nezbytná, protože komise složená ze zapisovatele jmenovaného Krajským úřadem Zlínského kraje a dvou vojáků Armády České republiky mířila za sedmapadesátiletým mužem ze Zlína, který v nemocnici leží s podezřením na onemocnění koronavirem. Také on chtěl ale využít svého práva hlasovat v letošních krajských a senátních volbách a v místním referendu. Zájem volit z nemocničního lůžka projevilo tentokrát 36 pacientů hospitalizovaných v nemocnicích Zlínského kraje, pouze v tomto jediném případě však šlo o voliče, ke kterému bylo nutné pozvat speciální volební komisi.

Ačkoliv k dalším pacientům-voličům už vyrážejí běžné okrskové volební komise, i v těchto případech hlasování doprovázejí hygienická opatření v souvislosti se současnou epidemiologickou situací. „Na přítomnost členů komise se nevztahují omezení návštěv platná v nemocnicích, neboť se jedná o výkon státní správy za účelem realizace aktivního volebního práva. Volič si před hlasováním nasadí roušku a vydezinfikuje ruce, pokud má, použije vlastní psací potřeby, případně mu je poskytne komise,“ popsala postup Lenka Juráková z Oddělení řízení kvality Krajské nemocnice T. Bati, která měla ve zlínské nemocnici organizační zajištění aktuálních voleb na starosti. 

Z dalších pětatřiceti pacientů, kteří chtěli volit i přes hospitalizaci na některém z nemocničních oddělení, se jich nejvíce přihlásilo v Uherskohradišťské nemocnici. Tam šlo celkem o šestadvacet voličů, ve zlínské nemocnici pak projevilo přání hlasovat dalších sedm voličů a ve Vsetínské nemocnici dva voliči. V Kroměřížské nemocnici se s přáním volit z lůžka nenahlásil žádný hospitalizovaný pacient.
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky