KNTB logo

V KNTB začala fungovat nová psychiatrická ambulance

Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně vůbec poprvé ve své novodobé historii otevřela vlastní psychiatrickou ambulanci. Psychiatr MUDr. Robert Zvarík se kromě ambulantních pacientů věnuje také konziliární činnosti na odděleních nemocnice.

Konziliární (konzultační) činnost na odděleních je velmi důležitou součástí fungování jednotlivých nemocničních pracovišť. „Na oddělení přicházím vždy po domluvě s tamními lékaři. Nejčastěji chodím na interní, kardiologické, plicní, onkologické nebo gerontologické oddělení. Obecně se dá říci, že se věnuji vybraným hospitalizovaným pacientům napříč nemocnicí,“ uvedl psychiatr MUDr. Robert Zvarík a dodal: „Často se jedná o pacienty v geriatrickém věku, například o tzv. somatogenní deliria, tedy deliria způsobená tělesným stavem. Pacienti mají fyzické potíže a dochází u nich ke zmatenosti, k narušení kontaktu s realitou. Řeším také úzkosti, deprese, nespavost nebo sebevražedné jednání.“

Psychiatr Robert Zvarík se věnuje také hospitalizovaným dětem nad 15 let s psychickými problémy. Za nimi dochází na jednotku intenzivní péče na dětské oddělení. „Převážně jde o dívky, nejčastěji se stavy po pokusech o sebevraždy nebo sebepoškozování.“

„Poptávka po psychiatrické péči je vysoká, takže jsme rádi, že se nám povedlo sehnat kvalitního psychiatra pro ambulantní i hospitalizované pacienty. Máme snahu řešit i péči o mladší dětské psychiatrické pacienty, ale povedlo se nám zatím zajistit pouze externího dětského psychiatra, který k nám dojíždí dvakrát za měsíc z Ostravy. Jsme za to samozřejmě rádi, situace v oblasti dětské psychiatrie je však v našem kraji velmi špatná,“ konstatoval MUDr. Marcel Guřan, člen představenstva Krajské nemocnice T. Bati.

V rámci nové psychiatrické ambulance nabízí zlínská krajská nemocnice komplexní psychiatrickou péči pro dospělé pacienty. „Zakládáme si na komunikaci a individuálním přístupu, protože prožitek psychického diskomfortu je u každého člověka jedinečný a nepřenosný. Komplexní diagnostika včetně špičkové spolupráce s klinickými psychology je v rámci psychiatrické ambulance naší nemocnice samozřejmostí. V případě potřeby můžeme zajistit a objednat potřebné návazné vyšetření lékaři jiných specializací, popřípadě domluvit hospitalizaci na psychiatrickém lůžku Psychiatrické nemocnice Kroměříž. Péče, kterou poskytujeme, je plně hrazena zdravotními pojišťovnami,“ doplnil psychiatr Robert Zvarík.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.