KNTB logo

V KNTB vznikl intervenční tým pro příbuzné a blízké pacientů

V Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně začíná od března fungovat intervenční tým. Speciálně vyškolení zdravotníci včetně psychologa se – zjednodušeně řečeno – budou věnovat příbuzným a blízkým pacientů v akutních stresových situacích.

 Intervenční tým se skládá ze šesti vyškolených zdravotníků – sester, porodních asistentek, záchranáře a psychologa. „Úkolem interventa je podpořit psychicky zasažené osoby v náročných stresových situacích. Provází je v těžkých chvílích nejistoty, zprostředkovává informace o tom, co se s jejich blízkými děje při vyšetřeních, zákrocích či resuscitaci. Pomáhá plánovat další bezprostřední kroky a orientovat se v situaci, zprostředkovává kontakty na následnou péči a krizová pracoviště. Svou přítomností usnadní práci ošetřujícímu personálu, který se může soustředit na odborné medicínské úkony. Může také doprovázet při loučení se zemřelým příbuzným,“ popisuje koordinátorka SPIS (Systém psychosociální a intervenční služby) pro krajskou nemocnici a interventka Gabriela Holeňáková a dodává, že včasná a kvalitní komunikace s blízkými je prevencí eskalace nespokojenosti, nesprávného pochopení situace ze strany rodinných příslušníků nebo vzniku komunikačních šumů či pocitu nedostatečné péče. Intervenční tým bude k dispozici v pohotovostním režimu na žádost ošetřujícího zdravotnického personálu nemocnice. S poskytnutí podpory musí zasažený člověk souhlasit a být o ní informován.

V Krajské nemocnici T. Bati od roku 2020 funguje v rámci systému psychosociální a intervenční služby kolegiální tzv. peer podpora. Vyškolení zdravotníci v rámci ní poskytují pomoc při zvládání psychicky náročných situací svým kolegům, zdravotníkům a ostatním zaměstnancům nemocnice. Intervenční tým pro veřejnost je novinkou, krajská nemocnice ho zřídila jako první zdravotnické zařízení v kraji. „Věříme, že přispěje ke spokojenosti zdravotníků, pacientů i jejich příbuzných,“ uzavírá Gabriela Holeňáková.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.